Press "Enter" to skip to content

Bezbolesne leczenie kanałowe? To możliwe!

Leczenie kanałowe wielu pacjentom kojarzy się z wielkim bólem oraz koniecznością kilku wizyt u stomatologa. Jednak nowoczesne metody leczenia nie są dla pacjenta uciążliwe, a przy tym wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością. W tym poradniku poznasz więcej szczegółów.

Czym jest endodoncja?

Endodoncja stanowi dział stomatologii zachowawczej, który obejmuje leczenie chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Potocznie nazywamy je leczeniem kanałowym. Proces ten składa się na kilka etapów. Najpierw stomatolog opracowuje komorę zęba i stosuje znieczulenie nasiękowe, a następnie lokalizuje kanały. Dochodzi do usunięcia nerwów, a po kilkukrotnym odkażaniu, lekarz przystępuje do maszynowego poszerzania. Ostatni etap to wypełnienie kanałów gutaperką oraz zabezpieczenia zęba.

Leczenie kanałowe nie musi boleć

Dziś wybór sprawdzonego stomatologa pozwoli Ci wyleczyć zęby bez bólu. Profesjonalne leczenie zachowawcze realizowane jest przy zastosowaniu nowoczesnych metod, dzięki czemu wystarczy tylko jedna wizyta, aby uporać się z problemem. Właśnie dlatego warto udać się do kliniki stomatologicznej MEDESSENCE, która cieszy uznaniem wśród wielu pacjentów. To doskonała propozycja dla wszystkich osób, które pragną szybko, a zarazem skutecznie wyleczyć zęba. Tutejsi eksperci wyróżniają się obszerną wiedzą i zawsze korzystają z najnowszego sprzętu.

Kiedy należy zdecydować się na leczenie kanałowe?

Zdecydowaną przesłanką do podjęcia leczenia kanałowego jest wystąpienia zgorzeli – martwicy miazgi, w której bakterie beztlenowe wywołują zapalenie, stany martwicze oraz gorzki smak w ustach. Pojawia się również silny ból. Wówczas należy pilnie zgłosić się do dentysty. Odwlekanie wizyty może spowodować zapalenie tkanek okołowierzchołkowych, co znacznie wydłuży leczenie. Natomiast błyskawiczna pomoc profesjonalisty sprawi, że zapomnisz o bólu i przykrych konsekwencjach.

Jak wygląda nowoczesne leczenie endodontyczne?

Dziś leczenie kanałowe nie wymaga chemicznego zatrucia miazgi zęba. Stomatolog stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu proces leczenia jest bezbolesny. Specjalista przywraca pierwotną anatomię zęba, a jeśli to konieczne odbudowuje jego obręcze bądź ścianki. Następny krok to założenie klamry i gumy na ząb, które izolują miejsce zabiegu. Później następuje trepanacja korony przy użyciu wierteł, aby znaleźć ujście kanałów, a te poszerzane są pilnikami.

Eksperci z kliniki stomatologicznej MEDESSENCE doskonale radzą sobie również z trudniejszymi przypadkami. Mowa tu np. o zębach z nietypową anatomią czy ukrytymi kanałami. Ponadto dysponują mikroskopem stomatologicznym. Profesjonalne wsparcie specjalistów pozwoli Ci cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami przez długie lata. Dołącz do wielu zadowolonych pacjentów i zapomnij o wszelkich kompromisach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl