Press "Enter" to skip to content

Czystek a uczulenia i alergia

Jak podają dane, czystek jest ziołem, które wykazuje działania antyhistaminowe. Oznacza to, że jest preparatem polecanym osobom uczulonym oraz z alergiami. Jego działanie łagodzi objawy alergii oraz pozwala sobie radzić z ich nieprzyjemnymi skutkami. Lekarze polecają alergikom pić czystek szczególnie w okresie jesienno- zimowym, a także kwitnienia krzewów i drzew. Zobacz, jakie są zależności na linii czystek a uczulenia i alergie.

Czystek dla alergika – kto go może pić?

Czystek jest ziołem bezpiecznym i rekomendowanym do picia nawet małym dzieciom. W formie herbatek mogą pić go już niemowlęta powyżej 3 miesiąca życia. Aby móc mówić o skuteczności terapii czyskiem, napary należy jednak spożywać systematycznie w dawce co najmniej 100 ml dziennie.

Czystek na alergie – czy warto?

Czystek polecany jest przez alergologów jako zioło, które łagodzi dolegliwości i objawy alergii. Wynika to z tego, że jego regularne zażywanie pozwala obniżyć poziom histaminy, która odpowiada za reakcje alergiczne. Zawarte w czystku olejki eteryczne mają działania przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne, co pozwala im na leczenie zarówno przeziębienia i infekcji wirusowych, jak i azotowego zapalenia skóry, czyli dolegliwości, z która często spotkają się alergicy. Napar z czystka przywraca również równowagę flory bakteryjnej. Właściwości czystka sprawiają, że prowadzać nim kuracje nie tylko hamuje się wytwarzanie histaminy, ale ogólnie podnosi odporność organizmu.

Alergia na czystek

Czystek pomaga w walce z alergiami uczuleniami, ale sam też może uczulać. Co do zasady alergie na niego zdarzają się bardzo rzadko, nie są jednak niemożliwe. Zazwyczaj objawy alergii na czystek występują po tym, jak spożyje się go za dużo. Dolegliwości, jakie powinny nas zaniepokoić to wysypka i problemy żołądkowe. W przypadku zaobserwowania u siebie takich objawów terapię należy przerwać i skonsultować się z lekarzem. Warto również wiedzieć, że w przypadku czystka może wystąpić alergia kontaktowa. Jeśli więc chce się stosować ekstrakt z tej rośliny na do smarowania skóry lub kąpieli warto najpierw sprawdzić, czy nie jesteśmy na niego uczuleni na niewielkiej powierzchni ciała.

Czystek na alergie – jak go stosować?

Czystek na alergie zazwyczaj stosuje się w formie naparu do picia. Wykonuje się go z suszu, który można zakupić w aptece. Warto pamiętać, że herbata z czystka ma silnie ziołowy smak, który może nie odpowiadać małym alergikom. W tym przypadku warto go zrównoważyć, dodając do naparu cytrynę lub miód.  Oprócz tego alergicy często stosują czystek w formie maści czy jako dodatek do kąpieli.

[Głosów:80    Średnia:2.6/5]

2 komentarze

  1. Bluerwin Bluerwin 17 maja 2018

    Jestem uczulony na kwas acetylosalicylowy. Nie mogę stosować leków np.
    Czy mogę stosować czyste

    • czystek czystek 28 czerwca 2018

      Aby mieć pewność proszę skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl