Press "Enter" to skip to content

Czystek a zaparcia

Zaparcia są jedna z najczęściej występujących dolegliwości układu pokarmowego. Dotknąć mogę ona każdego. Przyczyną zaparć jest zazwyczaj nieodpowiednia dieta. W większość przypadku z zaparciami można poradzić sobie samodzielnie i nie konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty. Pomocą może okazać się terapia ziołami połączona ze zmianą diety oraz aktywnością fizyczną. Zobacz jakie zioła pomaga na zaparcia oraz czy czystek sprawdzi się przy tej dolegliwości.

Przyczyny zaparć

Zaparcia powoli uznawane są za chorobę cywilizacyjną. Chociaż raz miał z nią do czynienia każdy. Jej przyczyną jest zbyt wolne poruszanie się stolca przez układ trawienny. Może to wynika ze złej diety czy braku aktywności fizycznej. Dieta, która sprzyja zaparciom to ta, w której jest zbyt mała ilość wody lub też do organizmu nie dostarcza się odpowiedniej ilości włóknika i błonnika. Specjaliści przyjmują, że człowiek powinien przyjmować 2 litry wody na dobę oraz 30 g błonnika. Ze względu na to, że zaparcia są powszechnym problemem, na początku chce się go rozwiązać samodzielnie stosując domowe sposoby na zatwardzenie. Wizyta u lekarza jest ostatecznością i warto się na nią zdecydować, jeśli problem zaparciami często się powtarza, a domowe sposoby nie przynoszą ulgi.

Czystek a zaparcia – terapie ziołowe przy zatwardzeniu

Domowych sposobów na zaparcia jest co najmniej kilka. Najstarszym i najskuteczniejszym jest wywar z wody i miodu. Aby go przygotować, miód należy rozpuścić w ciepłej wodzie i odstawić na kilka godzin, a następnie wypić. Coraz częściej jednak na problem z zaparciami stosuje się zioła. Zazwyczaj wśród najpopularniejszych roślin na tego typu problemy wymienia się rumianek, melisę i melisę. Trzeba jednak pamiętać, że organizm bardzo łatwo uzależnia się od tych ziół, co oznacza, że efekty ich stosowania są mało widoczne. Zapełnienie inaczej jest z czystkiem, który również można stosować przy różnego rodzaju problemach trawiennych. Jest on ziołem bezpiecznym dla każdego. Stosować można go już od 3 miesiąca życia do późnej starości. Dzięki swoim właściwościom skutecznie rozwiązuje problemy z zaparciami. Czystek na zaparcia skuteczny jest m.in. dlatego, że posiada silne właściwości oczyszczające. Usuwa on z organizmu toksyny oraz metale ciężkie, z jelit usuwa również patogeny.

Czystek na problemy z układem trawiennym był stosowany od bardzo dawna. W ten sposób wykorzystywano go już w średniowieczu. Stosowany regularnie pozwala im zapobiegać, a docelowo radzić sobie z takimi dolegliwościami jak zaparcia. Z racji tego, że nie można go przedawkować, można go stosować przez cały czas trwania zatwardzenia.

[Głosów:70    Średnia:2.7/5]

One Comment

  1. lenka lenka 31 maja 2018

    największym minusem i efektem ubocznym stresującej pracy są zaparcia, dopiero czopki eva/qu przynoszą mi ulgę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl