Press "Enter" to skip to content

Dieta pudełkowa sposobem na walkę z nadciśnieniem i otyłością

Otyłość to już jedna z chorób cywilizacyjnych. Coraz więcej ludzi zmaga się z nią, skupiając przede wszystkim na wyglądzie. Tymczasem efekty otyłości najbardziej szkodliwe są wewnątrz. Jednym ze skutków ubocznych jest np. nadciśnienie tętnicze – szacuje się, że nawet 80% osób zmagających się z tą chorobą cierpi na otyłość.

Walka z otyłością jest trudna

Niestety, otyłość to choroba, której leczenie w znacznej mierze opiera się na zmianie całego stylu życia. Taki krok nie przychodzi łatwo nikomu, nawet osobom zdrowym. Ponadto otyłość najczęściej bierze się z nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Spożywanie latami niezdrowych produktów i jedzenia w nadmiarze sprawia, że nagłe przejście na dietę jest ogromnym wyzwaniem.

Najczęstsze błędy w walce z otyłością

  • Gwałtowna i zbyt szybka zmiana – często ludzie otyli z dnia na dzień przechodzą na dietę i podejmują aktywność fizyczną. Dają z siebie 200% i słusznie, ale… zbyt duże tempo szybko zniechęca. Zwłaszcza kiedy nie widać efektów.
  • Podejmowanie się wyniszczających diet – osoby z nadciśnieniem mają tendencję do sięgania po skrajnie niskokaloryczne diety. To prosta droga do niedoborów i efektu jojo.
  • Robienie ustępstw – nierzadko osoby otyłe robią sobie ustępstwa od diety. Myślą bowiem, że jedna paczka frytek w tę czy w tę nie zrobi różnicy, skoro na co dzień jedzą zdrowo. Niestety to tak nie działa.

Dieta pudełkowa idealnym rozwiązaniem problemu

Osoby otyłe, zwłaszcza te zmagające się z nadciśnieniem, muszą prędzej czy później przejść na dietę i zmniejszyć masę ciała. Warto więc wybrać opcję, która tę zmianę ułatwi. Catering dietetyczny jest świetnym sposobem na walkę z nadciśnieniem i otyłością. To jedyna opcja, która sprawia, że chory spożywa posiłki zdrowe, zbilansowane i przystosowane do niego. Ponadto nad dietą pudełkową czuwają nie tylko dietetycy, ale również doświadczeni kucharze. Oznacza to, że osoba nieznająca danych smaków łatwo się do nich przekonuje, bo posiłki są po prostu smaczne. Obecnie firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym oferują wiele wariantów diet. Ponadto można z nich wykluczyć dane produkty i zdecydować się na dania przygotowane metodą sous vide, która gwarantuje zachowanie najcenniejszych składników odżywczych. Taką opcję ma np. dieta pudełkowa w Łodzi. Wszystko to sprawia, że osoba otyła nie czuje, jakby sobie czegoś odmawiała. Wręcz przeciwnie. Je to, co lubi, a przy okazji chudnie. Warto dodać, że catering dietetyczny to też świetny start. Uczy nowych smaków i pokazuje, że zdrowe jedzenie nie jest wcale ograniczające. Można więc zamówić dietę pudełkową tylko na ten najcięższy okres w zmianie stylu życia, czyli na około miesiąc.

Nie zapomnij o lekarzu

Otyłość i towarzyszące jej choroby wymagają kontroli lekarza. Dlatego pamiętaj, aby każdą zmianę konsultować ze swoim lekarzem. Ważne są także regularne badania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl