Press "Enter" to skip to content

Dlaczego warto skorzystać z pomocy psychologa online?

Przemęczenie oraz ciągły stres to elementy, które negatywnie wpływają na stan zdrowia. Zdarza się, że osobom zapracowanym każdego dnia towarzyszą zaburzenia natury psychicznej. Podpowiadamy, kiedy warto spotkać się z psychologiem i jak to zrobić bez wychodzenia z domu. 

Poradnictwo psychologiczne

To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, których dotykają trudności związane z konkretnym środowiskiem (np. w pracy, w szkole czy w domu). Specjalista szczegółowo przyjrzy się problemom, a następnie zaproponuje najlepsze sposoby na rozwiązanie ich. Ponadto każdy może liczyć na wsparcie emocjonalne i szczerą rozmowę na temat doświadczanych przez siebie trudności. Najczęściej poradnictwo psychologiczne obejmuje od kilku do kilkunastu spotkań, choć niekiedy nawet jedna rozmowa wystarczy, aby osoba dotknięta trudnościami odczuła dużą ulgę.

Psychoterapia

Ta forma pomocy obejmuje metody mające na celu poprawę komfortu życia pacjenta, którego dotykają różnego rodzaju problemy psychiczne. Niekiedy konieczne – obok psychoterapii – jest wsparcie farmakologiczne, innym razem wystarczy zaś regularna praca psychoterapeuty z pacjentem.

Psychoterapia krótkoterminowa jest ograniczona w czasie, a specjalista umawia się z pacjentem na konkretną liczbę spotkań. Taka forma najczęściej ukierunkowana jest na rozwiązanie konkretnego problemu. Natomiast w przypadku psychoterapii długoterminowej nie ustala się ram czasowych, a leczenie trwa do skutku (niekiedy nawet przez kilka lat). Jej zadaniem jest eliminacja mechanizmów rządzących zachowaniem i postępowaniem pacjenta, które obniżają jego komfort życia.

Z psychoterapii korzystają osoby z różnymi kłopotami – nie zawsze są to konkretne zaburzenia psychiczne, z tej formy pomocy mogą korzystać również osoby znajdujące się w kryzysie życiowym czy w żałobie. Niezależnie od podłoża problemu, warto wybierać wsparcie doświadczonych ekspertów. Zachęcamy więc do zapoznania się z ofertą Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic.online, która skupia najlepszych specjalistów.

>> Sprawdź czy należy Ci się e-zwolnienie L4 (eZLA) przy problemach psychologicznych

Pomoc online

Dziś możesz z powodzeniem skorzystać ze wsparcia specjalisty, nie wychodząc z domu. Wystarczy umówić się na konsultacje przez internet, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Wielu pacjentom dużo łatwiej jest porozmawiać z ekspertem w domowym zaciszu – w ten sposób psychoterapeuta również może rozpoznać problem i zaproponować adekwatne wsparcie. 

Pamiętaj, że specjaliści z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic.online do każdego przypadku podchodzą indywidualnie i zawsze wybierają najlepsze rozwiązania dla swoich podopiecznych. W razie potrzeby możesz również zgłosić się w ramach wirtualnej poradni do któregoś z psychiatrów, którzy wystawiają zwolnienia lekarskie online, aby pacjenci mogli skupić się wyłącznie na powrocie do dobrej kondycji psychicznej, nie myśląc o stresującej pracy. 

Ze wsparcia tych cenionych specjalistów skorzystało już wielu pacjentów z całej Polski. To doskonała propozycja dla wszystkich osób, które zmagają się z przeróżnymi kłopotami natury psychicznej. Z pewnością znajdziesz tu oczekiwaną pomoc. Wybierz sprawdzone rozwiązanie i zapomnij o kłopotach!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl