Press "Enter" to skip to content

Dlaczego warto wybierać sztuczne łzy bez konserwantów?

Noszenie soczewek kontaktowych, suchy i gorący klimat, praca przy komputerze lub choroby to czynniki, które sprzyjają występowaniu zespołu suchego oka. Sprawiają, że czujemy suchość i pieczenie oczu oraz nieprzyjemny dyskomfort. Czy można poradzić sobie z tym przykrym uczuciem za pomocą naturalnych sposobów? Jak najbardziej!

Sztuczne łzy bez konserwantów

Leczenie stosowane w zespole suchego oka ogranicza się głównie do stosowania preparatów, nazywanych sztucznymi łzami. Mają one za zadanie imitować film łzowy, a tym samym zwiększać komfort pacjenta.

Z czego składają się typowe krople nawilżające do oczu? Znajdziemy w nich takie substancje jak dekstran, kwas hialuronowy oraz poliakrylowy, hipromeloza i alkohol poliwinylowy. Niestety wiele dostępnych na rynku produktów zawiera również konserwanty, przedłużające ich trwałość. Większość pacjentów stosuje krople do oczu niemal każdego dnia – dlatego wprowadzanie do swojego organizmu w tak bezpośredni sposób chemicznych substancji, nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Co może być zdrowszą alternatywą? Sztuczne łzy bez konserwantów, które dostępne są również na naszym rynku.

Dlaczego warto wybierać krople do oczu bez konserwantów?

Czy nawet krótkotrwałe aplikowanie sztucznych łez pełnych konserwantów jest niebezpieczne? Okazuje się, że już kilkukrotne użycie takich preparatów może doprowadzać do zaczerwienienia spojówek, podrażnienia i uczucia pieczenia. Natomiast dłuższe stosowanie takich rozwiązań może przyczynić się do głębokiego uszkodzenia komórek oka.

Jakich substancji warto więc unikać? Najpopularniejszym konserwantem, który znajdziemy nie tylko w sztucznych łzach, ale też w płynach do dezynfekcji skóry jest chlorek benzalkonium, określany jako BAK. Jego zadaniem jest zniszczenie komórek bakterii, jednak może wpłynąć negatywnie na same komórki oka. Innym konserwantem są sole amoniowe, które niszczą naturalną warstwę tłuszczową. W rezultacie, zamiast nawilżać oko, przyczyniają się do wysuszania gałki ocznej – pojawia się błędne koło, które tylko potęguje nasz dyskomfort. Substancjami, które warto unikać są także chlorek polidronium, poliheksanid czy cetrymid.

Gdzie szukać naturalnych kropli do oczu, które skutecznie zmniejszą dyskomfort oraz będą w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia? Dobrej jakości krople do oczu bez konserwantów można znaleźć na https://pharmsupply.com.pl/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl