Press "Enter" to skip to content

Jak wygląda zabieg liposukcji podbródka?

Dolna część twarzy, szczególnie linia żuchwy oraz wcięcie pod brodą to dosyć newralgiczne punkty, jeśli chodzi o proces starzenia. Wraz z wiekiem często pojawia się tu tkanka tłuszczowa, a sama skóra staje się wiotka. Ostry owal twarzy ustępuje miejsca drugiemu podbródkowi. Jest to bardzo powszechny defekt kosmetyczny, który nie jest związany tylko z wiekiem. Niekiedy towarzyszy już osobom po 30 roku życia i spowodowany jest zaburzeniem gospodarki hormonalnej lub obciążeniem genetycznym. Postęp medycyny estetycznej oferuje jednak skuteczny metody, aby pozbyć się tego problemu, a tym samym zadbać o młodszy wygląd. Na jaki zabieg warto się zdecydować w tym celu?

Liposukcja podwójnego podbródka

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie podwójnego podbródka są chirurgiczne lub mniej inwazyjne metody z zakresu medycyny estetycznej. Ćwiczenia oraz zmiana diety praktycznie nie przynoszą żadnych rezultatów, jeśli chodzi o komórki tłuszczowe zgromadzone właśnie na linii podbródka. Dosyć nowym zabiegiem na naszym rynku, który w krótkim czasie zdobył bardzo wiele pozytywnych opinii, jest liposukcja. To coraz popularniejszy zabieg, który może być stosowany do pozbycia się opornej tkanki tłuszczowej na całym ciele. Doskonałe efekty przynosi również u pacjentów, którzy chcą pozbyć się podwójnego podbródka i zapewnić sobie młodszy wygląd. Na czym polega?

Liposukcja podbródka Warszawa wykonywana jest za pomocą nowatorskiego lasera, co w przeciwieństwie do klasycznego zabiegu, jest o wiele mniej inwazyjne. Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego, dzięki czemu nie niesie za sobą tyle skutków ubocznych. Jego zaletą jest również krótszy okres rekonwalescencji, gdyż wiązki lasera usuwają jedynie komórki tłuszczowe, nie uszkadzając okolicznych tkanek.

Jak wygląda liposukcja podbródka za pomocą lasera?

Liposukcja podbródka jest metodą bezpieczną i małoinwazyjną, dlatego chętnie decydują się na nią osoby, które boją się klasycznej interwencji chirurgicznej. Podczas zabiegu światło lasera wprowadzane jest pod skórę poprzez niewielkie nacięcie w miejscu załamania skóry. Promienie, które emituje laser rozbijają błony komórek tłuszczowych, co doprowadza do ich zniszczenia. Następnie podczas procesów metabolicznych martwe komórki są stopniowe wydalane z organizmu przez kilka kolejnych dni. Liposukcja podbródka nie jest bolesna, ponieważ stosuje się znieczulenie miejscowe. Po zabiegu przez kilka dni może występować obrzęk, niewielka bolesność oraz zasinienie. Pacjent musi przez jakiś czas nosić specjalny pas uciskowy oraz przez miesiąc nie może korzystać z sauny i solarium. Powinien też unikać dużego wysiłku i intensywnych sportów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl