Dziś trudno o ludzi zdrowych. Wiele dolegliwości posiadają ludzie ze starszego pokolenia, lecz również wiele młodych osób boryka się z różnymi przewlekłymi chorobami, jak i chorobami, które pojawiają się nagle, jak mocne przeziębienie, uporczywy ból gardła, czy uszkodzenie ciała na wskutek upadku lub wypadku.
W wielu przypadkach chorób niekonieczna jest wizyta u lekarza twarzą w twarz, jak na przykład, gdy chodzi o przypisanie lelków na receptę, które przez pacjenta brane są od dawna. W jego stanie zdrowi nic się nie zmieniło a leczenia wymaga on do końca życia a wiec chodzi tylko o wypisanie kolejnej recepty. I tu na przeciw pacjentowi wychodzi takie ułatwienie, które nosi nazwę recepta przez internet. Jest to bardzo wygodna forma uzyskania potrzebnej recepty na niezbędne leki tym bardziej, gdy przyszło nam dziś żyć w czasach pandemii covid-19. I każde osobiste wyjście do lekarza niesie ze sobą ryzyko zarażenia się, co u wielu osób budzi duże obawy, bo przecież do lekarza chodzą ludzie chorzy i łatwo jest tam się zarazić.
Jak działa e-recepta?
Wiele osób a zwłaszcza w początkowej fazie wprowadzania e-recepty zastanawiało się nad tym, jak działa elektroniczna recepta? Dziś już te osoby wiedzą, że to łatwa forma uzyskania leków, bo wystarczy tylko posiadać kod recepty i swój PESEL oraz udać się do apteki w celu wykupienia recepty, bo ona już tam jest w wersji elektronicznej. Farmaceuta wprowadza kod, sprawdza nasz PESEL i wydaje nam leki.
Oprócz recept możliwa jest również konsultacja medyczna online na e-lekarz24h.pl. Taka forma rozmowy z lekarzem rodzinnym a nawet ze specjalistą w dzisiejszych czasach jest także często praktykowana i satysfakcjonująca pacjenta. Polega ona na tym, że najpierw należy się zarejestrować na e-wizytę na przykład u lekarza rodzinnego i czekać na telefon od lekarza. Gdy nadejdzie nasza kolej lekarz sam do nas dzwoni pytając o powód zamówienia e-wizyty będącej konsultacją przez telefon. Na podstawie takiej konsultacji lekarz pierwszego kontaktu może wypisać nam e-receptę, albo nawet wystawić skierowanie na bardziej szczegółowe badania, czy też dać skierowanie do jakiegoś specjalisty. Wizyty u lekarzy specjalistów może odbywać się na zasadzie ubezpieczenia w NFZ lub stanowić prywatne wizyty u specjalisty, gdzie również możemy odbyć ją osobiście, albo skorzystać z e-wizyty. Choć pierwsza wizyta u specjalisty raczej powinna być osobista. Natomiast dalsze wizyty w przypadku dłuższego leczenia można odbywać drogą telefoniczną i realizować recepty drogą elektroniczną.
Be First to Comment