Press "Enter" to skip to content

Kosmetyki ekologiczne – dlaczego są najlepszym rozwiązaniem dla naszej skóry?

W ostatnich latach mamy do czynienia z silnie rozwijającą się myślą ekologiczną. Zaczynamy być świadomi tego, jak nasze zachowania i codzienne działania oddziałują na środowisko naturalne i przyszłość, tego co obecnie wydawać by się mogło, że dobrze znamy. Następne pokolenia mogą jednak zastać zupełnie coś nowego, zmienionego, zniszczonego, jeśli jeszcze większej wagi nie przyłożymy do ekologii. Dotyczy to również kosmetyki i codziennej pielęgnacji skóry. Czy zdajemy sobie sprawę, jak duże znaczenie ma to na jaki produkty się decydujemy i z jakich składników są one wytwarzane? Do tego dochodzi sama ich uprawa i pozyskiwanie, a także opakowania w jakich są sprzedawane.

Myśl ekologiczna w kosmetykach FEMI

Najstarsza polska marka naturalnych kosmetyków do twarzy za dosłownie chwilę skończy 30 lat. Co ciekawe zdrowe i naturalne podejście do życia i jego promowanie towarzyszyło jej założycielce od samego początku. Pokazała kosmetyki wegańskie i ekologiczne, gdy nikt w Polsce jeszcze takich pojęć używał. W kosmetykach ekologicznych najważniejsze jest to, w jaki sposób pozyskiwane były składniki do ich produkcji. Oznacza to, że jeśli mówimy o roślinach to powinny być one uprawiane bez sztucznych, chemicznych nawozów. Oczywiście jednocześnie oznacza to mniejsze plony, co może skutkować nieco wyższą ceną produktu końcowego. 

kosmetyki FEMI

Dlaczego warto postawić na produkty ekologiczne?

Natura posiada w swoim repertuarze wszystko, co naszej skórze jest potrzebne dla zdrowia i zachowania pięknego wyglądu. Czerpiąc z naturalnych źródeł możemy również dzięki cudownym składnikom aktywnym zdecydowanie dłużej zachować młodość naszej skóry. Zapewnimy jej również odpowiednie oczyszczenie i optymalne nawilżenie. Chemiczne dodatki nie są nam do niczego potrzebne, a podejmując decyzję o zrezygnowaniu produktów, które je zawierają przysłużymy się środowisku naturalnemu, jak i własnej skórze. 

Składniki zawarte w kosmetykach FEMI pochodzą od wyselekcjonowanych i sprawdzonych dostawców, którzy uprawiają dobroczynne dla skóry rośliny z pasją i zaangażowaniem, nie ma w nich miejsca dla szkodliwych chemicznych nawozów, a same uprawy zlokalizowane są z dala od zanieczyszczonych terenów. W ten sposób można z nich z powodzeniem pozyskać to co najlepsze i skutecznie wykorzystać w kosmetykach, które sprawią, że skóra zyska promienny wygląd. 

W odniesieniu do tego rodzaju kosmetyków pojawiają się co najmniej trzy określenia, które przez wiele osób stosowane są zamiennie, jednak ich znaczenie nieco różni się między sobą, w związku z czym mogą dotyczyć zupełnie innych produktów. Mowa o: naturalne, ekologiczne i wegańskie. Więc co to właściwie oznacza?

Kosmetyki naturalne wytwarzane są ze składników pochodzenia naturalnego – zarówno roślinnych, jak i odzwierzęcych. Jednak w ich przypadku nie występuje określenie, że mają powstawać ze składników uprawianych w sposób ekologiczny. Z kolei właśnie kosmetyki ekologiczne powstają również z produktów pochodzenia naturalnego – roślinnych i odzwierzęcych, jednak istotna jest tu również sposób uprawy czy chów zwierząt. Ostatnie pojęcie kosmetyki wegańskie, znacząco różnią się od poprzednich. Mamy tutaj powiem do czynienia z kosmetykami, które wytwarzane są z produktów jedynie pochodzenia roślinnego, jednak z założenia są one również ekologiczne. Warto pamiętać o tym rozróżnieniu, gdy będziemy wybierać odpowiednie preparaty dla siebie. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl