Press "Enter" to skip to content

Najważniejsze informacje o marihuanie – co jest legalne, a co nie?

Choć marihuana w dużej mierze pozostaje nielegalna, to polskie prawodawstwo tworzy coraz więcej obszarów w którym możemy korzystać z jej zalet.

W 2017 roku w Polsce zalegalizowano medyczne użycie marihuany. W tym celu można ją kupić na receptę w aptekach. W sklepach można też legalnie kupić gorącą czekoladę z konopiami, a także ciasteczka, które również zawierają marihuanę. 

Bardzo ważne jest aby produkty zawierały nie więcej niż 0,2% tetrahydrokannabinolu – THC. Jest to główny składnik aktywny marihuany, który powoduje stan odurzenia.

Mimo że medyczna marihuana jest legalnie sprzedawana w wielu krajach europejskich, nie oznacza to, że w całej Unii Europejskiej obowiązują przepisy przyjazne do przewożenia produktów z zawartością konopi indyjskich. W Polsce dozwolone jest korzystanie z marihuany medycznej ze wskazaniem od lekarza oraz kupowanie i przechowywanie nasion konopi.

Czy nasiona marihuany są legalne?

W ofercie wielu legalnie działających sklepów internetowych jak też stacjonarnych znajdziesz kolekcjonerskie feminizowane nasiona konopi, marihuany od najlepszych światowych producentów. Nasiona najczęściej są importowane bezpośrednio od producentów z Holandii i Hiszpanii.

Hobby polegające na zbieraniu nasion konopi staje się z roku na rok coraz bardziej popularne. Według źródeł historycznych była to jedna z pierwszych roślin, które człowiek zaczął stosować na naprawdę dużą skalę, np. w żywności i medycynie.

W Azji Środkowej, a dokładniej z Mongolii i Syberii Południowej, po raz pierwszy odkryto dobroczynne właściwości konopi. Z punktu widzenia botanicznego konopie to jednoroczna, dwuliścienna roślina kwitnąca. Konopie indyjskie są również rośliną dwupienną, czyli dzieli się na odmiany męskie i żeńskie, które powstają w wyniku zapylenia żeńskiej marihuany męską. Takie zapylenie zwykle skutkuje plonem składającym się z 50% roślin żeńskich i 50% męskich, ale co ciekawe, brak zapylania roślin żeńskich może prowadzić do rozwoju rośliny bez pestek, która jest znana specjalistom jako sensimilla.

Zazwyczaj wśród kolekcjonerów nasion najbardziej poszukiwane są feminizowane nasiona marihuany. Wynika to głównie z faktu, że żeńskie rośliny konopi zawierają znacznie więcej składników aktywnych niż ich męskie odpowiedniki, takie jak CBD, kannabidiol, THC  czy CBN, które są organicznymi chemikaliami. Więcej o nasionach dowiesz się tutaj – https://ganjafarmer.com.pl/

Co z roślinami?

Wybór odmiany nasion konopi jest sprawą indywidualną i zawsze sprowadza się do osobistych preferencji. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, którymi należy kierować się przy wyborze nasion konopi. Ważnym punktem jest jakość nasion konopi, na którą wpływa wiele czynników. Podstawowym jest dojrzałość nasion w momencie zbioru, bo tylko wtedy, według wielu ekspertów, tylko dojrzałe nasiona mają swoją wartość. Kolejnym kluczowym czynnikiem, nie mniej ważnym niż zbieranie dojrzałych nasion, jest ich właściwe przechowywanie. Powinny być przechowywane w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu, gdzie temperatura powinna być stosunkowo niska, aby nasiona pozostały żywotne.

Nasiona konopi przeznaczone są do uprawy wewnątrz i na zewnątrz. Pierwszy termin odnosi się do uprawy w pomieszczeniach. Zaletą tej metody jest to, że masz pełną kontrolę nad warunkami uprawy. Temperaturę, wilgotność i światło można łatwiej kontrolować. Ponadto rośliny nie są narażone na niekorzystne wpływy zewnętrzne, takie jak ulewne deszcze czy grad. Konopie dojrzewają szybciej, a sezon wegetacyjny trwa przez cały rok. Wadą jest ograniczona przestrzeń i wyższe koszty (rachunki za prąd).

Medyczna marihuana – co należy wiedzieć?

Konopie medyczne to kannabinoidy stosowane w leczeniu chorób lub łagodzeniu ich objawów. Medyczna marihuana pomaga złagodzić nudności spowodowane chemioterapią, poprawia apetyt u pacjentów z AIDS oraz w przewlekłym bólu i skurczach mięśni. Medyczna marihuana może być dostępna za pomocą:

  • Produktów do palenia.
  • Ekstraktów lub sprayów doustnych (nabiximols).
  • W postaci syntetycznych kannabinoidów, dronabinoli i nabilonów.

Medyczne użycie marihuany jest legalne w Chorwacji, Izraelu, Polsce, Grecji i 20 stanach USA. Marihuana do celów leczniczych jest przepisywana:

  • W leczeniu zakażenia HIV lekami przeciwwirusowymi i immunomodulatorami. Leki te mogą hamować apetyt i znacznie pogarszać stan zdrowia pacjenta. A lecznicza marihuana rozbudza apetyt.
  • W przypadku chorych ze stwardnieniem rozsianym.
  • U pacjentów z nudnościami i nudnościami po chemioterapii. W średniowieczu marihuana była używana przez marynarzy jako lek na chorobę morską.
  • Na przewlekły ból.
  • Pacjentów z zespołem Tourette’a.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl