Press "Enter" to skip to content

Olej z ostropestu – sposób na zdrowie i urodę

Piękny, zdrowy, zadbany wygląd skóry, włosów i paznokci jest bez wątpienia marzeniem każdej kobiety i każdego mężczyzny. Niestety, codzienne zadania, jak również stres i wpływ naszego środowiska czy diety są często niekorzystne i przyczyniają się do pogorszenia ich wyglądu. Jednocześnie obniża się samopoczucie, a często także poziom zdrowia. Czy można zapobiegać temu w naturalny sposób? Oczywiście! Rozwiązaniem może być olej z ostropestu.

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty to roślina należąca do astrowatych, która wyglądem przypomina zwykły, doskonale znany nam oset. Jest jednak znacznie większa i jej łodyga może sięgać nawet do 2 m. Zwieńczona jest koszyczkowatymi kwiatostanami o pięknym, delikatnie różowym zabarwieniu. Posiada ostre kolce i ozdobne liście w cętki, którym zawdzięcza swoją nazwę.

Co ważne, jest to roślina jadalna – z jej liści można nawet przyrządzić sałatkę! Niezwykle korzystny wpływ na zdrowie człowieka ma także tłoczony z niej olej. Ostropest plamisty warto posadzić w swoim ogródku właśnie ze względu na te dwie cechy: pozytywny wpływ na zdrowie oraz ozdobny wygląd. Co ciekawe, roślina ma przy tym niewielkie wymagania. Pochodząca z ciepłych terenów, doskonale rośnie w nasłonecznionych miejscach, nawet na suchej glebie. Dziko występuje między innymi w Basenie Morza Śródziemnego.

Naturalny olej? Zawsze tłoczony na zimno!

Zbawienny wpływ olejów na zdrowie człowieka można zaobserwować jedynie, jeśli są one odpowiednio przygotowane. Oznacza to, iż muszą być tłoczone tradycyjnymi metodami: na zimno, bez rafinacji. Dzięki temu są one prawdziwym źródłem witamin i minerałów, których całe bogactwo pozostaje w oleju.

Jak podawać olej z ostropestu?

Ostropest plamisty spożywać należy na zimno, aby jego dobroczynne działanie zostało zauważone. Idealnie sprawdzi się więc jako dodatek do surówek i sałatek. Można spożywać go także samodzielnie, na pół godziny przed posiłkiem.

Właściwości zdrowotne oleju z ostropestu

Regularne używanie oleju z ostropestu zapewnia przede wszystkim regulację pracy organów wewnętrznych, służących oczyszczaniu organizmu, czyli przede wszystkim wątroby i nerek. Pomaga również w procesie trawienia, dlatego może być z powodzeniem używany przez osoby, które borykają się ze zgagą, niedokwasotą żołądka czy wzdęciami.

Olej z ostropestu ze względu na swoje właściwości ochronne dla wątroby, może być używany przez osoby będące pod wpływem długotrwałej farmakoterapii. Pomaga on także w detoksykacji organizmu i naprawie tego ważnego narządu.

Ostropest posiada naturalne właściwości bakterio- i wirusobójcze, dlatego powinny sięgnąć po niego osoby z obniżoną odpornością. Co więcej, może być stosowany nie tylko wewnętrznie, ale i zewnętrznie. Stosując okłady z niego, przyspieszyć można gojenie się ran i egzemy, a także poprawić ogólną kondycję skóry.

Jednym z najważniejszych działań oleju z ostropestu jest przeciwdziałanie wolnym rodnikom. Dzięki temu wpływa on pozytywnie na wygląd skóry i prowadzi do odmłodzenia wyglądu. Jako bogate źródło witamin i minerałów, poprawia ogólną kondycję organizmu, a przede wszystkim skóry, włosów i paznokci.

Jeśli więc pragniesz cieszyć się lepszym zdrowiem, a jednocześnie pięknym, młodym i promiennym wyglądem, jest to produkt idealny dla ciebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl