Press "Enter" to skip to content

Problemy z erekcją – jak sobie z nimi radzić?

Problemy z erekcją to poważny problem dla wielu mężczyzn. Zgodnie z opinią specjalistów, aż jeden na pięciu mężczyzn może cierpieć z powodu problemów w osiąganiu wzwodu. Przyczyny tej niedyspozycji są różnorodne; na szczęście w wielu przypadkach problemom z erekcją można zaradzić. W tym celu stosowane są różne formy terapii. Zazwyczaj zaleca się zmianę codziennych nawyków żywieniowych, zwiększenie aktywności ruchowej, uprawianie sportu oraz farmakoterapię.

Występowanie problemów z erekcją

Niemożność osiągnięcia wzwodu może być przyczyną wielu frustracji, zarówno dla samych mężczyzn dotkniętych bezpośrednio tym problemem, jak i dla ich partnerek. Niestety, problemy z erekcją trwające zbyt długi okres mogą stać się powodem rozpadu związku. Dlatego nie należy lekceważyć pierwszych symptomów informujących nas o możliwości wystąpienia tej dolegliwości.

Zaburzenie z osiąganiem erekcji polega na niemożności uzyskania wzwodu na wystarczająco długi czas, który pozwalałby na odbycie stosunku płciowego zakończonego orgazmem. Gdy problemy ze wzwodem występują jednorazowo, nie powinno to stanowić większego powodu do niepokojów. Problem pojawia się wtedy, gdy niemożność osiągnięcia erekcji jest stanem utrzymującym się długo lub regularnie powracającym. Zgodnie z opinią lekarzy o problemach ze wzwodem można mówić, gdy ¾ podejmowanych prób współżycia płciowego kończy się rozczarowaniem.

Potencjalne przyczyny problemów z erekcją

Do grupy przyczyn wywołujących problemy z erekcją zalicza się szereg różnorodnych czynników, które występować mogą z różnym natężeniem w zależności od wieku i stylu życia. Ocenia się, że w naszym kraju niecałe 2 miliony mężczyzn może cierpieć z powodu stałych problemów z erekcją.

W przypadku mężczyzn w młodym wieku – około 20 roku życia – główną przyczyną problemów z erekcją jest zazwyczaj długo utrzymujący się stres. Niekiedy stres związany z odbyciem pierwszego stosunku seksualnego może być przyczyną problemów z erekcją. Przyczyną mogą być również zachowania związane ze stylem życia, jak palenie papierosów, spożywanie alkoholu, przyjmowanie niektórych środków zwiększających przyrost masy mięśniowej (na przykład sterydy anaboliczne lub inne). Z tego powodu, problemy z erekcją na wczesnym etapie życia mają podłoże głównie nerwicowe. Podejmowane formy terapii polegają na łagodzeniu objawów stresu, niekiedy poprzez sam udział w rozmowie z psychologiem lub seksuologiem.

Wśród mężczyzn w średnim wieku, do najczęściej występujących przyczyn problemów z erekcją zaliczają się takie czynniki jak niezdrowy tryb życia, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów, spożywanie dużej ilości alkoholu, stres, niezdrowa dieta. Również nadwaga może przyczynić się do problemów z erekcję. Z tego powodu należy zadbać o odpowiednią higienę czasu wolnego – regularny relaks, spacerowanie, amatorskie uprawianie sportu, siłownia. Specjaliści zauważają bardzo wyraźną korelację pomiędzy odniesionymi sukcesami w pracy zawodowej a jakością pożycia erotycznego.

W przypadku mężczyzn dojrzałych (po 50 roku życia), przyczyny problemów z erekcją mogą tkwić w zaburzonej gospodarce hormonalnej organizmu. Problem z wydzielaniem testosteronu, hormonu odpowiedzialnego za uczucie popędu seksualnego i sprawność libidalną, może pojawić się właśnie w tym okresie życia. Również inne schorzenia mogą mieć wpływ na potencję – cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby serca, a także choroby występujące w obrębie układu moczowego oraz układu płciowego. W takim wypadku najczęściej stosowaną formą terapii jest farmakoterapia. W leki przeznaczone do walki z problemami z erekcją z łatwością możesz się zaopatrzyć zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych (na przykład na: aptekadyzurnastargard.pl).

[Głosów:5    Średnia:3.4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl