Press "Enter" to skip to content

Sklep z nasionami Legutko – wszystko, czego potrzebuje pasjonat ogrodnictwa

Osoby, które myślą o założeniu ogrodu powinny zapoznać się z asortymentem sklepu z nasionami Legutko. Jest to miejsce, gdzie kupują doświadczeni ogrodnicy i pasjonaci ogrodnictwa. Sklep ma do zaoferowania ogromny wybór nasion, które pochodzą od renomowanych producentów i przeszły restrykcyjne kontrole jakości. Co należy wiedzieć przed zakupem nasion? Jak przechowywać nasiona? Jak zwiększyć swoje szanse na obfite plony?

Nasiona od renomowanych producentów – dlaczego warto zapłacić za nie więcej?

W sklepie z nasionami W.Legutko dostępne są nasiona kwiatów, warzyw i ziół pochodzące od najlepszych, sprawdzonych producentów. Choć mogą być one nieco droższe niż inne dostępne na rynku nasiona, w rzeczywistości korzystając z nich możemy zaoszczędzić. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z ogrodnictwem często nie zdają sobie sprawy, że nasiona, które kupują w sklepach  nie zawsze są w stanie wykiełkować. Dotyczy to na przykład nasion na wagę, które są często sprzedawane w promocyjnych cenach. Niska cena jest niewątpliwie zaletą, jednak trzeba pamiętać, że znaczna część z tych nasion prawdopodobnie nie wyda owoców. Nasze oszczędności są więc pozorne.

Co więcej kupując nasiona z niepewnego źródła ryzykujemy, że będą one szkodliwe dla naszego zdrowia (dotyczy to szczególnie nasion roślin, które spożywamy – warzyw, ziół, czy jadalnych kwiatów). Możemy mieć pewność, że gdyby pochodziły one z ekologicznych upraw, na których nie stosowano środków ochrony roślin – producent z pewnością by się tym pochwalił. W przypadku nasion niepewnego pochodzenia możemy spodziewać się najgorszego.

Kupując nasiona kwiatów, warzyw i ziół najlepszych producentów możemy oczekiwać, że przeszły one rygorystyczne kontrole jakości. Co więcej – jeżeli z jakichś powodów nie spełnią one naszych oczekiwań, możemy zgłosić reklamację.

Kupujemy nasiona warzyw

Nasion warzyw do ogrodu nie powinno się kupować pochopnie. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, czy warzywa, które zamierzamy sadzić znajdą zastosowanie w naszej kuchni. Jeżeli nie – powinniśmy z nich zrezygnować. Ważne jest również, żeby realnie ocenić, czy dane rośliny mają szanse na wzrost w naszym ogrodzie. Poszczególne warzywa mogą mieć różne wymagania jeżeli chodzi o jakość gleby, czy nasłonecznienie. Zanim zdecydujemy się na zakup, przeczytajmy jakich warunków potrzebują warzywa.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uprawą warzyw nie zawsze są świadome, że poszczególne gatunki mogą nie tolerować swojej obecności. Nie kupujmy nasion roślin, które nie mogą rosnąć obok siebie. Koniecznie upewnijmy się, że w naszym ogrodzie jest wystarczająco dużo miejsca do posadzenia konkretnych warzyw.

Nasiona kwiatów, z którymi stworzymy wymarzony ogród

Kwiaty sprawiają, że nasz ogród wygląda pięknie. Jeżeli chcemy, żeby zachwycał przez cały sezon, powinniśmy wybierać nasiona o różnym terminie kwitnienia. W przypadku, gdy kupiliśmy kwiaty, które przekwitają w czerwcu, poszukajmy też takich, które w tym miesiącu zaczynają dopiero kwitnąć.

Nasiona ziół na parapet i do ogrodu

Również kupując nasiona ziół powinniśmy wybierać takie, które znajdą zastosowanie w naszej kuchni. Dodatkowo gdy zamierzamy sadzić zioła na parapecie, upewnijmy się, że mogą one rosnąć w takich warunkach. Znaczna część ziół jest przez nas spożywana na surowo, dlatego trzeba pamiętać, żeby nasiona pochodziły z upraw ekologicznych.

Przechowywanie nasion – jak robić to dobrze?

Doświadczeni ogrodnicy zalecają, żeby nie kupować nasion na zapach. Wybierzmy tylko takie, które wykorzystamy w najbliższym czasie. Jest to ważne, gdyż niektóre nasiona szybko tracą zdolność do kiełkowania. Jeżeli jednak mamy już nadmiar nasion, powinniśmy przechowywać je w optymalnych warunkach. Trzeba zapewnić im suche i chłodne pomieszczenie. Temperatura, w której przechowujemy nasiona może się wahać od -5 do 5 stopni Celsjusza. Nasiona można przechowywać w oryginalnych opakowaniach, a jeśli takich nie mamy – w szklanych pojemnikach (na przykład słoikach), które posiadają szczelne zamknięcie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl