O właściwościach prozdrowotnych czystka można przeczytać bardzo wiele. Powszechnie wiadomo o tym, że zioło podnosi odporność immunologiczną organizmu, usuwa z niego toksyny i metale ciężkie, a także opóźnia procesy starzenia się. Z racji tego, że czystek to bezpieczne zioło, które może pić każdy, często stosowany jest również jako wsparcie terapii farmakologicznych. Czystek sprawdza się również przy problemach z ciśnieniem. Zobacz, czy czystek obniża ciśnienie.
Zioła na obniżenie ciśnienia
Problemy z ciśnieniem są tymi, które zaliczyć należy do tych poważnych. Zarówno nadciśnienie, jak i niedociśnienie wymaga prowadzeni terapii farmakologicznie pod okiem lekarza. Przyjmowane leki mają zapobiec skutkom nieprawidłowego ciśnienia i eliminować objawy, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Wsparciem konwencjonalnych terapii są też zioła. Często ich stosowanie jest niezwykle pomocne i w pierwszych stadiach problemów z ciśnieniem zupełnie wystarczające. Podstawowymi ziołami obniżającymi ciśnienie jest głóg, ruta i jemioła. Chcą prowadzić kurację ziołową na obniżenie ciśnienia, nie można też zapominać o modnym w ostatnim czasie czystku. Roślina ta ma wiele właściwości wśród, których wymienia się również obniżanie ciśnienia.
Czy czystek obniża ciśnienie?
Czystek jest rośliną, która posiada właściwości rozrzedzające krew, przez to może powodować obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Zalecany jest więc jako uzupełnienie terapii nadciśnieniowców. Zioło bez obaw można pić w połączeniu z tradycyjnymi lekami. Czystek nie wchodzi z nimi w interakcje i nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych. Roślina ta postrzegana jest jako w 100% bezpieczna. Co ważne nie można jej również przedawkować, ponieważ nie zawiera żadnych szkodliwych czy uzależniających substancji.
Czystek przy nadciśnieniu jak go stosować?
Czystek można stosować w kilku formach. Ta najczęściej wybierana jest picie ziołowych naparów wykonanych z suszu ciętych liści. Herbatę można pić w dowolnej ilości, jednak aby faktycznie przynosiła efekty, warto spożywać ją regularnie i przez dłuższy czas. Minimalna dawka czystka to 100 ml dziennie (przy czym zalecane jest większe spożycie ok. 300-400ml) przez okresie miesiąca. Napar można łączyć z innymi ziołami lub dodatkami takimi jak miód, stewia czy cytryna. Osoby, które nie przepadają za ziołowym smakiem herbaty z czystka, zioło to mogą włączyć do diety w postaci kropli, syropu, tabletek czy sprayu. Specyfiki te bez problemu można zakupić w aptece. Ich dawkowanie jest ściśle określone przez producenta i zazwyczaj obejmuje przyjmowanie 1-2 dawek dziennie ekstraktu z czystka.
Be First to Comment