Press "Enter" to skip to content

Czy czystek odmładza?

Wiele osób, które decydując się na kuracje czystkiem zwraca uwagę przede wszystkim na jego prozdrowotne właściwości, zapominając o tym, że czystek skutecznie działa także na urodę. Roślina ta dzięki dużej zawartości polifenoli ma działanie opóźniające procesy starzenia się. W kosmetyce coraz częściej wykorzystywany jest w kremach przeciwzmarszczkowych czy żelach dedykowanych osobom z problemami trądzikowymi. Zobacz czy czystek odmładza.

Czy i dlaczego czystek odmładza?

Czystek jest rośliną, która znana jest już od wieków. Stosowana jest głównie w celach leczniczych, chociaż nie obca jest również kosmetyce. Jej odmładzające działanie zauważono już dość dawno temu. Od tej pory ekstrakt z czystka wykorzystuje się w kosmetykach do cery dojrzałej oraz tej z problemami np. trądzikiem. Wynika to z tego, że zawarte w zielu czystka substancje pozywają zwalczać wolne rodniki, grzyby, wirusy oraz bakterie. To one niszczą naturalną barierę ochronną skóry, która staje się sucha, wiotka i bardziej podatna na uszkodzenia. Uszkodzenia skóry spowodowane wolnymi rodnikami naruszają strukturę włókien kolagenowych oraz rozkładają kolagen. Walczyć z tym można dostarczając organizmowi dużą ilość polifenoli zawartych m.in. w czystka.  Ziele czystka  działa również przeciwko stanom zapalnym na skórze. Należy jednak zaznaczyć, że odmładzające właściwości czystka działają nie tylko na cerę i na cały organizm. Dzięki oczyszczającym własnością czystek można traktować nie jako eliksir młodości.

Odmładzające działanie czystka – jak stosować ziele czystka, aby opóźnić procesy starzenia się?

Czystek jest ziołem, którego efekty stosowania widać dopiero po pewnym czasie. Pierwsze można zauważyć po 30 dniowej kuracji. Tą można prowadzić pijąc regularnie napary z suszu czystka, stoją inne środki farmakologiczne z ekstraktem z tej rośliny np. tabletki czy krople, lub stosując kosmetyki zawierające czystek. Warto zaznaczyć, że ta południowo europejska roślina jest bezpieczna i nie można jej przedawkować. Napary z czystka może pić każdy bez względu na wiek czy stan zdrowia. Nie są one uzależniające, nie zawierają substancji szkodzących oraz nie wchodzą w interakcje z innymi lekami. Jedynym przeciwwskazaniem do zażywania czystka jest alergia na tę roślinę, która występuje niezwykle rzadko.

Odmładzające właściwości czystka nie umykają uwadze sporej części osób. Nie są one jedynie jakimi może pochwalić się ta roślina. Zażywając ją regularnie nie tylko opóźni się proces starzenia się organizmu, ale i pozytywnie wpłynie na własne samopoczucie oraz podnosi odporność immunologiczną.

[Głosów:6    Średnia:3.2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl