Press "Enter" to skip to content

Czy czystek odwadnia?

Czystek to zioło najzdrowsze ze zdrowych. Posiada wiele właściwości leczniczych oraz wykorzystywane jest w profilaktyce wielu schorzeń. Nie jest również obce kosmetologii. Jednym z działań czystka jest oczyszczanie organizmu, przez co jest to roślina moczopędna. Rodzi to wiele pytań m.in. to czy czystek odwania. Od razu należy zaznaczyć, że picie czystka, co więcej nawet jego często spożywanie nie pozbawia organizmu wody. Czystek jest ziołem w 100% bezpiecznym, a jego zażywanie pod każdą postacią nie wywołuje skutków ubocznych.

Czy czystek odwania – moczopędne i oczyszczające działanie ziela czystka

Czystek jest roślina posiadającą wiele właściwości. Wynika to z tego, że zawiera w sobie zarówno olejki działające antybakteryjnie, antygrzybicznie i antywirusowo, jak i wiele polifenoli, czyli przeciwutleniaczy. Wszystko to sprawia, że może on być wykorzystywany i przy leczeniu zwykłej grypy i  jako element wspomagający kurację nowotworową. Czystek jest również znanym środkiem na oczyszczenie organizmu z toksyn i metali ciężkich. Polecany jest szczególnie palaczom, którzy mają duży problem z odkładaniem się w organizmie wielu substancji szkodzących m.in. nikotyny czy kadmu. Możliwość szybkiego pozbycia się toksyn wynika  moczopędnego działanie czystka, a to prowadzi do tego, że jest on również zalecany przy chorobach układu trawiennego czy też jako domowy sposób na kaca. Należy jednak jasno podkreślić, że takie działanie czystka nie wypłukuje wody z organizmu. Piją regularnie herbatę z tego ziela, a nawet spożywając jej bardzo dużo, nie można się odwodnić. Wynika to z tego, że jak dotąd nie odnotowano żadnych skutków ubocznych kuracji czystkiem.

Kuracja czystkiem dla kogo?

Czystek to zioło bezpieczne i przeznaczone dla każdego. Można stosować go zarówno będąc zdrowym, jak i przy zażywaniu leków, bowiem nie wchodzi on w interakcje z farmaceutykami. Ponadto herbaty z czystka mogą pić osoby w każdym wieku. Lekarze nie widzą przeciwwskazań, aby stosować je nawet w przypadku małych dzieci, które ukończyły 3 miesiąc życia. Jedynym przeciwwskazaniem jest uczulenie na czystek, które zdarza się bardzo rzadko. Objawia się bólami brzucha i wysypką. Po stwierdzeniu takich objawów należy zaprzestać kuracji czytkiem.

Jak zażywać czystek?

Najprostszą formą zażywania czystka jest picie herbaty zrobionej z suszu. Takie kuracje są najpopularniejsze. Jednak czystek można również dostać w tabletkach, syropie, kroplach czy sprayu. Pod żadną postacią nie traci on swoich właściwości  zdrowotnych. Decydując się na zażywanie specyfików z ekstraktem z czystka, należy jednak pamiętać, aby stosować dawkowanie zalecane przez producenta.

[Głosów:31    Średnia:2.4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl