Press "Enter" to skip to content

Czy czystek opóźnia okres

Picie regularnie naparów ziołowych może wywoływać u niektórych osób skutki uboczne. Przedawkowanie ziół, szczególnie tych wybranych może prowadzić do bólów brzucha, problemów z układem trawiennym, zaparć, biegunki  czy u kobiet opóźnienia miesiączki. Ten ostatni skutek uboczny często występuje w przypadku stosowania przez panie naparów ziołowych mających pomoc w oczyszczeniu organizmu.  Należy pamięć, że skutki uboczne nie są niczym dobrym i jeśli występują, należy zaprzestać prowadzenia kuracji z wykorzystaniem określonych preparatów medycznych.

Czy czystek wpływa na opóźnienie okresu?

Co do zasady przeprowadzenie kuracji czyskiem w jakiejkolwiek jego formie nie powinno wywoływać żadnych skutków ubocznych. Roślina ta uważana jest za w pełni bezpieczną i nieszkodząca zdrowiu. Oznacza to, że udzielając odpowiedzi na tytułowe pytanie, czy czystek opóźnia okres, należy zaprzeczyć. Picie naparów z czystka, zażywanie tabletek z ekstraktem z tej rośliny czy też kropli nie powinno wywoływać takich skutków ubocznych. Opóźnienie miesiączki nie powinno występować, nawet jeśli czystek pije się regularnie i w dużych dawkach. Wynika to z tego, że zioła tego nie da się przedawkować. Biorąc to pod uwagę, ewentualne opóźnienie okresu należy wiązać z zaburzeniami miesiączkowania, chorobą tarczycy czy ciążą. W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek z tych przyczyn nie należy jednak się obawiać. Picie czystka nie wpływa negatywnie na ciąże, nawet w jej wczesnym stadium, a także na ewentualne choroby w tym te powiązane z tarczycą.

Zioła na przesunięcie miesiączki

Chociaż czystek sam w sobie nie opóźnia ani nie przyspiesza okresu, nie oznacza to, że medycyna naturalna nie zna sposób na przesunięcie terminu miesiączki. Powszechnie uważa się, że przyspieszyć okres można pijąc herbatę z natki pietruszki. Aby napar zadziałał zgodnie z oczekiwanymi efektami, należy pić go 3 razy dziennie. Podobnie działają napoje przygotowane na bazie imbiry i krwawnika. Należy jednak pamiętać, aby absolutnie herbat z tych trzech ziół nie pić jednoczenie. Można stosować je na zamiennie. Warto również wiedzieć, że zarówno herbata z natki pietruszki, jak i imbiru czy krwawnika może wchodzić w niepożądane reakcje z przyjmowanymi lekami. Naturalnym sposobem na przyspieszenie menstruacji jest również aktywność fizyczna. Wszystkie te sposoby mogą przyspieszyć okres od 1 do 3 dni.

Podsumowując, czystek nie jest ziołem, które przyspiesza czy opóźnia okres. Takie działanie nie może być ani jego skutkiem ubocznym, ani też wynikać z właściwości tej rośliny. Jeśli faktycznie picie czystka opóźnia okres, to przyczyn należy upatrywać gdzie indziej.

[Głosów:22    Średnia:2.2/5]

One Comment

  1. Edyta Edyta 5 kwietnia 2018

    Nie zgadzam się całkowicie. Pije czystek od miesiąca i zawsze mialam regularne miesiaczki co do dnia i godziny a teraz całkowity brak. Już tydzień mi sie spóźnia i to jest wina właśnie czystka. Nie jestem w ciazy i nic innego nie zmieniło się w moim życiu. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl