Press "Enter" to skip to content

Czystek a dna moczanowa

Dna moczanowa, czyli artretyzm jest chorobą wynikająca z zaburzeń przemiany materii. Prowadza one do gromadzenia się w organizmie nadmiaru kwasu moczowego, który jest produktem ubocznym rozpadu starych komórek i powstawania nowy. Kwas ten powinien być usuwany przez nerki, jeśli tak się nie dzieje, gromadzi się on w stawach i powoduje ich deformację oraz silne bóle napadowe. Dnę moczanową należy leczyć farmakologicznie. Nie można jednak zapominać o tym, że w przypadku tego schorzenia istotną rolę odgrywa tryb życia oraz ziołolecznictwo. Sprawdź, jak czystek działa na dnę moczanową.

Czystek a dna moczanowa – na co mogą pomóc zioła przy artretyzmie?

Głównym zadaniem czystka przy leczeniu dny moczanowej jest złagodzenie dolegliwości związanych z atakami bólu oraz zapobieganie występowania nowych stanów zapalnych. Możliwości takie daje odkwaszające, przeciwzapalne, oczyszczające i moczopędne działanie rośliny pochodzącej z Europy Południowi. Ważne jest również to, że czystek działa wspomagająco na przemianę materii oraz układ krążenia.

Jak stosować czystek na dnę moczanową?

Aby móc mówić o skuteczności czystka w terapii dny moczanowej, należy uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze efekty widać zazwyczaj dopiero po miesiącu regularnego picia naparów ziołowych. Warto również zaznaczyć, że kuracje czystkiem należy wspomagać odpowiednim odżywianiem (z jadłospisu koniecznie trzeba wyeliminować produkty spożywcze, które będą zaostrzać dolegliwości związane z artretyzmem) oraz regularną aktywnością fizyczną. Wykorzystując czystek w leczeniu artretyzmu, warto również zwrócić uwagę na jego oczyszczające działanie. Usuwa on z organizmu toksyny i metale ciężki. Co jakiś czas warto więc stosować detox z użyciem czystka. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że leczenie dny moczanowe czystkiem nie oznacza rezygnacji z terapii farmakologicznej przepisanej przez lekarza. Czystek jest ziołem, które nie wchodzi w interakcje z lekami i nie wywołuje skutków uczonych. Rezygnacja z ich zażywania może pogłębiać dolegliwości oraz przyspieszać rozwój choroby.

W przypadku leczenia dny moczanowej oprócz zażywania farmaceutyków ważna jest również zmiana trybu życia. Przejście na odpowiednią dietę, aktywność fizyczna oraz wspomaganie konwencyjnego leczenia medycyna naturalną może zahamować rozwój choroby oraz zminimalizować dolegliwości. Odpowiednio dobrane zioła i mieszanki są jednak podstawą. Czystek jest jednym z ziół, które idealnie wpisuje się w potrzeb osób chorych na dnę moczanową. Aby polepszyć efekty jego działania, można stosować go w połączeniu z innymi roślinami o podobnych właściwościach. Takie mają np. pokrzywa, arnika górska, skrzyp polny, bratek polny, liść brzozy czy korzeń mniszka lekarskiego. Napary z takich mieszanek można kupić w sklepach zielarskich.

[Głosów:203    Średnia:2.4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl