Press "Enter" to skip to content

Czystek a miesiączka

Zielarstwo od dawana pomaga w radzeniu sobie z kobiecymi sprawami. Na formach internetowych można znaleźć mnóstwo porad i zaleceń dotyczących stosowania ziół w czasie miesiączki. Ich badaniem jest ukoić bóle menstruacyjne oraz poprawić samopoczucie. Coraz częściej w polecanych ziołach na bóle miesiączkowe możemy odnaleźć czystek. Zobacz czy faktycznie warto go stosować i w czym może pomoc.

Czystek a miesiączka – właściwości czystka

Czystek to jedno z najzdrowszych ziół. Wiele osób stosuje czystek w kuracjach chorobowych np. przy wspomaganiu leczenia raka, boreliozy czy miażdżycy. Czystek jednak sprawdza się również przy drobnych dolegliwościach i bólach. Z jego pomocą można walczyć np. z przeziębieniem czy bólami menstruacyjnymi. Czystek pity w czasie miesiączki podobnie jak inne zioła działa rozkurczowo, a więc łagodzi bóle i dolegliwości. Przeciwbólowe działanie czystka łączy się również z tym, że dodaje on energii oraz poprawia ogólne samopoczucie.

Czystek na bóle miesiączkowe – dawkowanie i zalecenia

Czystek jest bezpiecznym preparatem ziołowy. Można go pić w dowolnej ilości, ponieważ nie zawiera substancji szkodliwych i uzależniających organizm takich jak np. teina. Panie, które chcą skorzystać z przeciwbólowych właściwości czystka nie muszą się obawiać, że go przedawkują. Do dnia dzisiejszego nie ma również informacji, aby spożywanie czystka wywoływało jakiekolwiek skutki uboczne. Czystek na bóle menstruacyjne można pić zarówno wtedy, gdy one wstępują, jak i  prowadzić regularną kurację tym lekiem ziołowym.

Jak pić czystek na bóle miesiączkowe?

Czystek na bóle miesiączkowe najlepiej jest spożywać w formie naparu. Herbatę wykonuje się z suszu, który można zakupić m.in. w aptece. Aby zaparzyć napój, wystarczy łyżeczkę suszu zalać wrzącą wodą i odstawić do zaparzenia na ok. 10 minut. Rekomendowana dawka to przynajmniej 100 ml dziennie, przy czym najlepiej jest wypić ok. 3-4 porcje. Herbata z czystka ma intensywnie ziołowy smak, dlatego też, jeśli ktoś za takim nie przepada, warto zastosować dodatki. Najczęściej do herbaty z czystka dodaje się miód, sok z cytryny lub samą cytrynę, miętę. Dodatki te nie wpływają na właściwości prozdrowotne zioła.

Czystek jest ziołem, które można stosować przy wielu dolegliwościach, te bólowe związane z miesiączka są tylko jednymi z nich. W związku z tym dobrze jest rozważyć, czy czystka na stałe nie prowadzić do swojej diety i nie cieszyć się jego prozdrowotnymi właściwościami na co dzień. Jego stosowanie nie jest problematyczne, a korzyści są widoczne już po 30 dniowej terapii.

[Głosów:51    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl