Press "Enter" to skip to content

Czystek a polifenole

Polifenole to naturalnie występujące w roślinach związki organiczne. Im jest więcej, tym właściwości prozdrowotne naturalnych preparatów są większe. Polifenole mają przede wszystkim działanie przeciwutleniające, co korzystnie działa na walkę z chorobami nowotworowymi. Jak pokazują ostatnie badania, najwięcej przeciwutleniaczy znajdziemy w czystku. Jest to zioło pochodzące z południa Europy, które w ostatnim czasie zyskuje coraz większa popularność. Zobacz, jaki jest związek pomiędzy czystkiem a polifenolami.

Zawartość polifenoli w czystku

Jak pokazują badania, czystek jest roślina, w której znajdziemy najwięcej polifenoli. Mianem polifenoli określa się związki kwasów garbnikowych, które mają charakter witamin. Ich skuteczność w zakresie korzystnego działania na ludzki organizm jest bardzo wysoka. Przede wszystkim działają one silnie anty utleniająco. Ich moc jest o wiele większa niż witamin E i C. Ponadto polifenole w czystku odpowiadają za ochronę organizmu przed wolnymi rodnikami szkodzącymi komórką oraz sprzyjającymi tworzeniu się nowotworów.

Ile polifenoli zawiera czystek?

Badania nad tym ile polifenoli zawartych jest w czystku, przeprowadzili naukowcy z Instytutu LEFO w Ahernsburgu w 2000 roku. Zbadali oni przeciwutleniające właściwości czystka, porównując go do innych napojów takich jak czarna i zielona herbata, czerwone wino czy sok czarnego bzu. Odkryli oni, że zawartość antyoksydantów w wywarze z czystka jest o wiele wyższa niż w herbacie, soku czy winie. W porównaniu z sokiem z czarnego bzu napar z czystka wykazywał ponad trzykrotnie większą zawartość polifenoli. Co ważne, w tym zakresie czystek wyprzedził również zieloną herbatę, która przez długi czas była uważana za najzdrowszy napój.

Czy warto pić czystek?

Badania te sprawiły, że picie czystka zaczęło rekomendować coraz więcej lekarzy. Kuracje tą rośliną zalecane są również przez wiele towarzystw zajmujących się zdrowiem np. Niemieckie Towarzystwo do spraw Żywienia. Wskazuje oni, że polifenole działają ochronnie na komórki ludzkiego organizmu i zabezpieczają przed ich  niekontrolowanym namnażaniem. Oprócz tego polifenole w czystku to skuteczna ochrona pracy serca i układu krwionośnego. Obecna wiedza pozwala również stwierdzić, że związki te odpowiadają za hamowanie oznak starzenia się. Stąd też czystek coraz chętniej wykorzystywany jest przez koncerny kosmetyczne. Kremy z czystkiem mają opóźniać powstawanie zmarszczek, ujędrniać skórę oraz nawilża ją.

Czystek ze swoją wysoką zawartością polifenoli jest naturalnym preparatem, który przywraca w organizmie zaburzona równowagę oraz wspiera budowę odporności immunologicznej. Silnie zwalczający wolne rodniki czystek działa profilaktycznie i pomaga chronić się przed chorobami, wirusami, bakteriami i grzybami.

[Głosów:10    Średnia:3.2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl