Press "Enter" to skip to content

Czystek a prostata

Choroby prostaty dotykają większość mężczyzn po 50 roku życia. U większości z nich schorzenie jest przewlekłe i wiąże się z wiekiem. Taką chorobą jest przerost prosty. Schorzenie to leczy się farmakologiczne i wspomaga medycyną naturalną np. masażami prostaty czy ziołolecznictwem. Test to postawa w zminimalizowaniu dolegliwości przy przeroście prostaty. Zastosowane metody mają spowodować zmniejszenie opuchliznę tego gruczołu, uciskanie moczowodu, ból podbrzusza. W tych zadaniach nieoceniony jest czystek. Zobacz, jak działa współpraca na linii czystek a prostata.

Czy czystek może pomoc na prostatę?

Czystek bardzo często stanowi uzupełnienie terapii farmakologicznej przy przeroście prostaty. Regularne picie tego zioła ma złagodzić dolegliwości oraz zahamować rozwój choroby. Jest to możliwe przede wszystkim ze względu na antyproliferacyjne i cytologiczne działanie czystka. Napary z tej rośliny zalecane są również jako profilaktyka przy raku prostaty. Tutaj pomocne są przede wszystkie polifenole, których niezwykle dużo znajduje się w czystku. Ich zadaniem jest hamowanie związków odpowiedzialnych za powstawanie w organizmie zmian nowotworowych.

Jak stosować czystek na prostatę?

Czystek na prostatę stosuje się w ten sam sposób jak przy innych dolegliwościach. Najpopularniejszą formą jest picie herbaty zaparzanej w formie ekspresowej lub z suszu ziela. Należy jednak podkreślić, że o wiele większą skuteczność można osiągnąć pijąc napary przygotowanie samodzielnie z suszu. Czystek na prostatę dostępny jest również w formie kropli, tabletek, syropu czy sprayu. Takie suplementy można wdrożyć do codziennej diety. Skuteczna terapia czystkiem to ta prowadzona regularnie przez dłuższy czas. Ze względu na to, że zioło to jest całkowicie bezpieczne, jego dawkowanie jest dowolne. Trzeba tylko pamiętać, że podstawowa dawka wynosi 100 ml naparu dziennie. Co do zasady picie czystka nie wywołuje żadnych skutków ubocznych oraz a zioło nie wchodzi w interakcje z żadnymi lekami.

Czystek jest znanym remedium na dolegliwości przerostu prostaty. Stosowany jest również profilaktycznie przeciwko temu schorzeniu. Pijąc go regularnie, zyskuje się jednak i dodatkowe profity. Kuracje czystkiem pozwalają oczyścić organizm z toksyn metali ciężki i substancji lotnych, odmładzają organizm oraz hamują procesy starzenia się, podnoszą odporność immunologiczną, a także przeciwdziałają chorobom cywilizacyjnym oraz tak powszechnym jak grypa czy przeziębienie. Jak więc widać plusów z włączenie czystka do codziennej diety jest bardzo dużo i pomyśleć o tym powinien każdy, kto chce zadbać o własne zdrowie.

[Głosów:26    Średnia:2.8/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl