Press "Enter" to skip to content

Czystek a refluks

Refluks jest jedną z mniej przyjemnych dolegliwości żołądka oraz przełyku. Związany jest z cofaniem się treści pokarmowej wraz z kwasem solnym, która została zgromadzona w żołądku, aż do przełyku. Cierpiąc na refluks, doznamy nieprzyjemnego uczucia pieczenia, które określa się mianem zgagi. Refluks może być dolegliwością czasową, jak i przewlekłą. W każdej formie wymaga leczenia. Dolegliwość ta można leczyć zarówno antybiotykami, jak i domowymi sposobami. Naturalnymi sposobami na pozbycie się zgagi są zioła. Wśród tych, które mogą pomoc, wyróżnia się czystek. Poznaj zależności na linii czystek a refluks.

Przyczyny występowania refluksu

Najczęstszą przyczyną występowania refluksu jest osłabienie mięśnia zwieracza spustu. Jest to mięsień, który znajduje się w dolnym odcinku przełyku tam, gdzie łączy się on z żołądkiem. Zwiotczenie tego mięśnia sprawia, że przełyk pozostaje otwarty, a kwaśny sok żołądkowy jest zarzucana do przełyku. Powoduje to bóle i uczucie zgagi. Objawami refluksu  zazwyczaj jest uporczywe kwaśne odbijanie, bóle brzucha, uczucie pieczenia w okolicach mostka oraz nadkwasota. W przypadku ostrego refluksu mogą też pojawić się problemy z przełykaniem, duszności i krwawienie z przełyku.

Naturalne sposoby na refluks – terapie ziołowe

Objawy i dolegliwości związane z refluksem żołądka można leczy naturalnymi sposobami. Najczęściej stosuje się terapie ziołowe. Napary na refluks można wykonywać m.in. z czystka. Herbatki z tego zioła pozwalają zlikwidować nadkwasotę oraz pozbyć się zaburzeń żołądkowych oraz jelitowych. Szczególnie polecaną przez lekarzy mieszkalną jest czystek z melisą. Taki napar ma działanie rozkurczowe, pomaga przy niestrawności, wzdęciach i zaparciach, a także skurczach przewodu pokarmowego. Ważnym działaniem czystka jest również pobudzanie pęcherzyka żółciowego. Dzięki temu organizm może pozbyć się z wątroby szkodzących substancji toksycznych. W przypadku refluksu oczyszczające działanie czystka jest bardzo ważne i może przyczynić się do zminimalizowania dolegliwości.

Czystek a refluks – kiedy działa?

Należy pamiętać, że aby móc mówić o skuteczności czystka kuracja powinna być prowadzona systematycznie. Herbaty z czystka na refluks należy pić codziennie, co najmniej w porcji 100 ml. Dozwolone jest również spożywanie większej ilości naparu. Wynika to z tego, że czystek nie zawiera w sobie żadnych szkodliwych i uzależniających substancji. Jest on bezpieczny dla osób w każdym wieku i przy każdym stanie zdrowia. Skutki uboczne picia naparu z czystka właściwie nie występują, a kuracji nie powinny prowadzić jedynie te osoby, które są uczulone na tę roślinę. Efekty picia czysta widać zazwyczaj po około 30 dniach.

[Głosów:124    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl