Press "Enter" to skip to content

Czystek a rozrzedzenie krwi

Wiele starszych osób boryka się z problemem zbytniego krzepnięcia krwi. Te mogą prowadzić do powstawania zakrzepów i udarów, dlatego też bardzo często lekarze od razu zapisują leki rozrzedzające krew. Trzeba jednak pamiętać, że mają one silne działanie uboczne. Nawet stosowanie zwykłej aspiryny, która również posiada właściwości rozrzedzające krew, może prowadzić do wewnętrznych krwotoków, wrzodów żołądka, bólów mieści czy niewydolności nerek. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób wraca się po naturalne sposoby rozrzedzenia krwi. Jednym z takich sposobów jest regularne picie naparów z czystka. Sprawdź, na czym polega zależność czystek a rozrzedzenie krwi.

Czystek a rozrzedzenie krwi

Czystek jest ziołem pochodzącym z Europy Południowej. Chociaż znany już od bardzo dawna moda na niego wróciła kilka lat temu. Czystek uważany jest za uniwersalny lek na wiele schorzeń i chorób. Stosowany jest zarówno w profilaktyce, jak i przy leczeniu np. grypy, przeziębienia, alergii, chorób górnego układu oddechowego czy nowotwór. Działanie tego ziela wpływa również pozytywnie na układ krążenia. Regularne picie czystka sprawia, że płytki krwi nie sklejają się, a przez to nie dochodzi do powstawania zakrzepów czy zatorów. Z racji tego, że czystek rozrzedza krew powoduje i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Może to prowadzić do zawrotów głowy oraz innych niepożądanych efektów w przypadku osób, które przyjmują leki przeciwkrzepliwe lub mają z natury niskie ciśnienie. W ich przypadku zalecane jest skonsultowanie z lekarzem picia czystka. Co do zasady roślina ta jest bezpieczne  i polecana do picia przy każdym stanie organizmu, nie wchodzi też w reakcje z lekami farmaceutycznymi.

Czystek na rozrzedzenie krwi – kiedy jest potrzebny?

Leki przeciwzakrzepowe oraz wspomagające je terapia czystkiem mające na celu rozrzedzenie krew ma uniemożliwić powstanie skrzepu krwi lub też rozpuść już istniejący skrzep. Najczęściej z terapiami przeciwzakrzepowymi mamy do czynienia przy chorobach kariologicznych np. migotaniu przedsionków czy sztucznej zastawce, jednak o profilaktyce można również pomyśleć w innych wypadkach np. przy rozległych złamaniach czy długotrwałym unieruchomieniu. Wtedy też mogą powstać skrzepliny, które negatywnie będą wpływać na zdrowie chorego. Miejscowy zakrzepem lub odległy zator może w najgorszym wypadku prowadzić do śmierci, a w łagodniejszych powodować ból, obrzęk lub zasilanie. Powikłaniami po zatorze/zakrzepie jest również zatorowość płucna.

Napary z czystka mogą wspomóc rozrzedzanie krwi. Zazwyczaj ordynowane są one jako element uzupełniający terapii farmakologicznej. Herbaty z tego ziela można również stosować samodzielnie jako profilaktykę przeciwzakrzepową.

[Głosów:188    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl