Press "Enter" to skip to content

Czystek a tarczyca

Choroby tarczycy dotykają coraz większą liczbę osób. Jednym z najczęściej występujących schorzeń jest niedoczynność tarczycy znana choroba Hashimoto. Jej leczenie przebiega pod okiem lekarza endokrynologa i opiera się na terapii farmakologicznej, jednak wspierać można ją naturalnymi metodami, które pozwolą łagodzić typowe objawy. Jednym z takich sposobów jest picie herbaty z czystka. To silnie działające prozdrowotnie zioło pozwala na zminimalizowanie większości dolegliwości związanych z chorą tarczycą. Zobacz, jakie są zależności na linii czystek a tarczyca.

Objawy chorej tarczycy

Objawy chorób tarczycy zależą od tego, na jaką dokładnie dolegliwość się cierpi. Lekarze wypróżniają jednak zestaw objawów, który charakteryzuje zarówno niedoczynność, jak i nadczynność tarczycy. Wśród tych podstawowych wyróżnia się bóle mięśni i stawów, zmiany na skórze, wypadanie włosów, szorstkość i suchość skóry, częste zaparcia i problemy z trawieniem, stałe uczucie zimna i częste wahania nastrojów i stany zmęczenia. Objawy te znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Nie ze wszystkimi z nich poradzić sobie mogą tradycyjne leki na tarczyce. Stąd też lekarze coraz częściej zalecają, aby kurację farmakologiczną wspierać medycyną naturalną. Ta w dużej mierze opiera się na zioło terapii.

Czystek a tarczyca – w czym może pomoc ziele czystka?

Ziele czystka to jedna z najmocniej działających roślin, która jest jednocześnie bardzo bezpieczna dla ludzkiego organizmu. Może by stosowane w połączeniu z terapiami farmakologicznymi. Picie naparów z czystka nie wpływa negatywnie na brane leki oraz nie obniża ich skuteczności. W przypadku chorób tarczycy czystek nie tylko podnosi ogólną odporność organizmu, ale także i minimalizuje takie objawy jak: stałe uczucie zimna, problemy z trawieniem i jelitami, suchą skórę oraz włosy. Aby móc jednak mówić o skuteczności na linii czystek a tarczyca, kurację należy stosować regularnie. Napar najlepiej pić 3-4 razy dziennie w porcjach po 100 ml. Herbaty z czystka na tarczycę nie można przedawkować, więc jest możliwe spożywanie także ich większych porcji. Oprócz naparu czystek na tarczycę można również zażywać w formie tabletek, sprayu, kropli czy syropu. W ich przypadku dawkowanie powinno być uzależnione od wskazań producenta. Specyfiki te oprócz ekstraktu z czystka zawierają inne składnik, które można przedawkować. Warto wspomnieć, że czystek można zażywać w każdym wieku – jest o bezpieczny zarówno dla osób starszych, jak i dzieci. Nie wywołuje efektów ubocznych, a  uczulenie na niego występuje niezwykle rzadko.

[Głosów:172    Średnia:2.5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl