Press "Enter" to skip to content

Czystek – detox

Czystek jest roślina pochodząca z południa Europy. Ten dziko rosnący krzew od wieków znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Wysoka zawartość antyoksydantów sprawia, że czystek zyska miano środka doskonałego do oczyszczania organizmu. Jak pokazują badania, czystek oczyszcza organizm lepiej niż zielona herbata, która do tej pory była uznawana za najlepszy napój w tym zakresie. Zobacz, skąd się biorą oczyszczające właściwości  tej rośliny oraz jak przeprowadzić detox czystkim.

Czystek – detox

Właściwości detoksykacje czystka wypływają z tego, że w roślinie tej zawartych jest wiele polifenol. Są one silnymi antyoksydantami, co w praktyce oznacza, że nie tylko hamują procesy starzenia się, ale i skutecznie przeciwdziałają wolnym rodnikom, grzybom, bakteriom i wirusom, nagromadzonym w organizmie. Czystek jest także środkiem pozwalającym na pozbycie się toksyn i metali ciężkich, które dostają się do organizmu w wyniku palenia papierosów czy silnego zanieczyszczenia środowiska. Pijąc czystek, zmniejsza się również potliwość ciała oraz wydzielany jest przez nie łagodniejszy zapach. Detox czystkiem pozytywnie wpływa również na skórę. Pomaga pozbyć się problemów takich jak trądzik czy inne wsypki.

Jak przeprowadzić detox czystkiem?

Aby móc odczuć na sobie detoksykujące działanie czystka napary należy pić codziennie przez co najmniej miesiąc. Zalecana minimalna dawka detoksykującej herbaty z czystka to 100 ml, jednak najlepiej jest spożywać jej 3-4 porcje. Większych ilości picia czystka nie należy się obawiać. W przeciwieństwie np. do zielonej herbaty zioło to nie zawiera substancji psychoaktywnych, uzależniających czy szkodzących organizmowi. Czystek można pić w każdym wieku, bez możliwości jego przedawkowania. Ziołowe herbaty zalecane są nawet 3 miesięcznym niemowlakiem.

Jak przygotować herbatę na detox z czystka?

Herbatę oczyszczającą z czystka przygotowuje się z suszu, który można zakupić w aptece lub sklepie zielarskim. Susz z czystka może mieć pochodzenie tureckie, greckie lub albańskie. Jeśli szuka się ziela wysokiej jakości, warto postawić na te dwie pierwsze odmiany. Ich susz nie zawiera w sobie łodyg a jedynie liście. To właśnie w liściach czystka zawartych jest najwięcej substancji prozdrowotnych oraz tych oczyszczających organizm z toksyn. Łodygi krzewu czystka są bezwartościowe, a dodatków sprawiają, że smak naparu jest gorzki. Herbatę oczyszczającą z czystka przygotowuje się z łyżeczki suszu, który należy zalać wrzątkiem i parzyć pod przykryciem ok. 10 minut. Napar można pić na zimno lub ciepło również z dodatkami takimi jak miód, stewia, mięta czy cytryna.

[Głosów:11    Średnia:2.4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl