Press "Enter" to skip to content

Czystek na cholesterol

O właściwościach herbaty z czystka można przeczytać bardzo dużo. Roślina ta uważana jest za naturalny środek na walkę z wieloma chorobami i dolegliwościami. Jedną z jej właściwości jest hamowanie utleniania się tzw. złego cholesterolu. Z racji tego, że czystek zawiera bardzo duże ilość przeciwutleniaczy, korzystnie wpływa na układ krwionośny, jednocześnie przeciwdziałając cholesterolowi i tworzeniu się zatorów w żyłach. Dowiedz się więcej o herbacie z czystka na cholesterol.

Czystek na cholesterol

Cholesterol jest związkiem chemicznym, który możemy spotkać w jedzenie. Produkuje go również ludzka wątroba. W odpowiednich ilościach jest on niezbędny do budowania komórek oraz produkcji hormonów, kwasów żółciowych czy witaminy D3. Jednak coraz częściej zdarza się, że poziom cholesterolu we krwi jest zbyt wysoki. W takich przypadkach konieczne jest jego obniżenie. W tym celu należy udać się do lekarza specjalisty, który zaordynuje odpowiednią terapię farmakologiczną. Jednak zażywanie leków można wspomagać ziołolecznictwem. Jednym z ziół na cholesterol jest czystek.

Jak pić czystek na cholesterol?

Czystek zażywać można w kilku formach. Przede wszystkim znane są herbaty z tego zioła, które można samodzielnie parzyć z suszu lub kupić w torebkach ekspresowych. Napary można pić w dowolnych ilościach ze względu na to, że nie stanowią one żadnego zagrożenia dla zdrowia, a skutki uboczne przy piciu czystka nie występują. Posiadając wysoki cholesterol, picie czystka w żaden sposób nie jest szkodliwe, nie wchodź on w negatywne reakcje z używanymi lekami. Czystek można również przyjmować w formie kropli, tabletek syropu czy sprayu. Specyfiki te są traktowane jako uzupełnienie codziennej diety. Zgodnie ze wskazaniami producenta należy zażywać je 2-3 razy na dzień. Należy pamiętać, że zażywając czystek na cholesterol, koniecznie trzeba być systematycznym i regularnym w prowadzonej kuracji. Picie naparów od przypadku do przypadku sprawi, że efekty nie będą widoczne. Aby mówić o skuteczności kuracjim, czystek należy pić co najmniej przez 30 dni.

Właściwości czystka pozwalają na obniżenie się poziomu cholesterolu LDL, ograniczając tym samym powstawanie blaszki miażdżycowej. Dzięki temu pijąc go regularnie, stosuje się skuteczną profilaktykę przeciwmiażdżycową oraz zapobiega chorobą cywilizacyjny, z których większość to nadciśnienie, zawał czy udar. Takie działanie krzewu pochodzącego z południa Europy wynika z tego, że ma on właściwości cytotoksyczne oraz antyproliferacyjne. Czystek podnosi także ogólną odporność immunologiczną organizmu.

[Głosów:37    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl