Press "Enter" to skip to content

Czystek na nerki

Nerki są niezwykle ważnym narządem w organizmie człowieka. Ich uszkodzenie czy upośledzenie może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet śmierci. Dlatego też profilaktyczne dbanie o nerki jest niezwykle ważne. W profilaktyce tej pomoc mogą terapie ziołowe. Ich zadaniem jest oczyszczać układ moczowy oraz działać moczopędnie. Do tej pory w profilaktyce nerek głównie wykorzystywało się liście brzozy i czarnej porzeczki, melisę, borówki brusznicy oraz pokrzywę. Coraz częściej mówi się jednak, że zdrowotnie na nerki wpływa również czystek. Zobacz jak czystek działa na nerki i czy warto go stosować.

Jakie zioła stosować na nerki?

Zioła na nerki to przede wszystkim te, które pozwalają je zachować w dobrym zdrowiu. Stąd też bez względu na to, czy chce się terapie ziołowe stosować profilaktycznie, czy też wspomóc nimi leczenie już posiadanych schorzeń, należy wybierać te preparaty roślinne, które pomogą oczyścić układ moczowy z toksyn, będą działać antybakteryjnie oraz będą posiadały właściwości moczopędne. Do ziół, które spełniają wszystkie te kryteria, należy czystek.

Czystek na nerki – dlaczego warto go stosować?

Czystek posiada wszystkie właściwości, które pozwalają właściwie zdać o zdrowie nerek. Bogaty w olejki, które działają antybakteryjnie, antywirusowo i antygrzybicznie sprawia, że z organizmu, a także z układu moczowego usuwane są wodne rodniki, które w dużej mierze odpowiadają za pojawianie się chorób i infekcji. Nie można zapominać również o tym, że czystek jest rośliną najbogatszą w polifenole, czyli antyoksydanty. Sprawia to, że regularne picie naparów z czystka skutecznie usuwa z organizmu toksyny, związki lotne i metale ciężkie, a to znacznie poprawia funkcjonowanie nerek. Duże zdolności oczyszczajcie wiążą się z moczopędnym działaniem czystka.

Czystek na nerki – dawkowanie

Czystek na nerki najlepiej przyjmować w formie naparu. Herbaty z czystka można kupić w formie suszu do samodzielnego zaparzenia lub w torebkach ekspresowych. W przypadku tych drugich należy dokładnie sprawdzić skład, ponieważ może on zawierać domieszki innych substancji lub czystek nie najwyższej jakości. Herbatę parzy się z 1 łyżeczki suszu na szklankę wrzątku. Napar należy zostawić pod przykryciem przez 10 minut do zaparzenia. Można pić go z dodatkami takimi jak miód, cytryna, stewia czy miętą oraz w formie na ciepło i na zimno. Czystek jest rośliną w 100% bezpieczną, dlatego nie ma ograniczeń co do dawkowania herbaty z czystka. Jeśli jednak chce się, aby kuracja przyniosła efekty, należy wypijać co najmniej 150 ml dziennie naparu.

[Głosów:65    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl