Press "Enter" to skip to content

Czystek na oczy

Kiedy nasze oczy są zmęczone, zaczerwienione i podrażnione jest to znak, że koniecznie trzeba się nimi zająć. Objawy te są zazwyczaj wynikiem zbyt długiego czytania czy pracy przy komputerze. Często wyżej wymienionym objawom towarzyszy również ból. W aptece można znaleźć wiele specyfików na zmęczone i zaczerwienione oczy, zanim jednak się po nie sięgnie, warto spróbować naturalnych metod. Pomocą w przywróceniu blasku oczom służą zioła. Można je stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie – spożywając z nich naprawy. Ostatnio wiele można przeczytać o tym, jak działa czystek na oczy.

Czystek na oczy – czy to się sprawdza?

Czystek jest ziołem, które można wykorzystywać do leczenia wielu dolegliwości bólowych, również tych związanych z oczami. Można stosować go zarówno, gdy oczy są zmęczone i podrażnione np. długą pracą przy komputerze, jak i wtedy, gdy mamy do czynienia z chorobami oczu np. zapaleniem spojówek. Czystek dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom pomoże uporać się z infekcją oraz wspomoże ewentualne leczenie farmakologiczne.

Czystek na oczy – jak stosować?

Czystek na oczy można używać na 2 sposoby. Pierwszym z nich jest picie herbaty z suszu. W ten sposób działa się od wewnątrz organizmu. Znajdujące się w tej roślinie antyoksydanty pozwalają oczyścić organizm z toksyn i metali ciężkich, a co za tym idzie, wpływają również na poprawne działanie narzędzia wzorku. Z czystka można również przygotowywać okłady i kompresy na oczy. Tutaj należy jednak uważać. Przygotowując kompres na oczy z czystka (ciętego suszu), należy zadbać o to, aby do oczu nie dodał się żadne fragment liści, może to wywołać stan zapalny. Konieczne jest również używanie do kompresu świeżego naparu, który był gotowany minimum przez 20 minut. Oprócz kompresów czystek na oczy używa się również w formie płukanek, czyli kropli.

Czystek na oczy – w czym może pomoc?

Czystek na oczy to przede wszystkim remedium na stany zapalne wywołane bateriami. Zawarte w nim polifenole pozwalają również uszczelnić ściany naczyń włosowatych w siatkówce oka. Czystek na oczy działa przeciwzapalnie, dlatego może pomóc w leczeniu zapalenia spojówek i powiek  oraz przy zmęczeniu wzroku. Kompresy na oczy z czystka to także remedium na dolegliwości narządu wzroku związane z alergiami. Antyhistaminowe działanie tego ziela powoduje, że łagodzi on objawy alergii i uczuleń.

Czystek można bezpiecznie stosować na oczy. Nie można jednak zapominać, że nie jest on lekarstwem ani antybiotykiem. W przypadku, gdy stan oczu się nie poprawia przez kilka dni, konieczna jest wizyta u lekarza okulisty i rozpoczęcie terapii farmakologicznej zgodnej z jego zaleceniami.

[Głosów:66    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl