Czystek jest niezwykle popularnym ziołem. Jego sympatycy przypisują mu niemal uzdrawiające właściwości i postrzegają jako lek na każdą dolegliwość. Chociaż w rzeczywistości tak nie jest, to nie da się zaprzeczyć, że lecznicze możliwości czystka są bardzo duże. Przez lekarzy zalecany jest nie tylko profilaktycznie, ale i jako element wielu kuracji farmakologicznych. Traktowany jest on jako czynnik wspomagający leczenie prostych chorób np. przeziębieniach, jak i tych o wiele trudniejszych. W Internecie można przeczytać wiele na temat czystka na raka. Zobacz czy faktycznie czystek stosuje się w kuracjach nowotworowych i w czym może on pomóc.
Czystek na raka – czy może pomóc?
Wraz z rosnącą popularnością czystka i odkrywaniem coraz to nowszych jego właściwości na forach internetowych można przeczytać, że roślina ta działa również na nowotwory. Opinie takie budziły wiele kontrowersji i nadal je wywołują. Należy jednak jasno podkreślić, że czystek w jakiejkolwiek formie nie byłby zażywany, nie jest lekarstwem na raka. Zioło to może jedynie wspierać kurację nowotworową, ale nigdy nie wyleczy raka samodzielnie. Dlatego też nie należy kierować się takimi opiniami i upatrywać w czystku złotego środka na zmiany nowotworowe, nawet te niezłośliwe. Odstawienie leków farmakologicznych, czy przerywanie terapii na rzecz picia czystka nie jest rozwiązaniem dobrym i prozdrowotnym.
Czy czystek działa na raka?
Czystek jest ziołem, które faktycznie może pomóc w terapii nowotworowej, a także działać profilaktycznie na komórki rakowe. Wynika to ze składu czystka. Roślina ta zawiera w sobie niezwykle duże ilości polifenoli, czyli antyoksydantów. Odpowiedzialne są one m.in. za zwalczanie wolnych rodników, ponoszenie odporności immunologicznej oraz usuwanie z organizmu toksyn i metali ciężkich. Dzięki usuwaniu wolnych rodników polifenole zawarte w czystku chronią strukturę DNA przed uszkodzeniem i mutacjami. Mutacje, które mogą wywołać wolne rodniki to geny o nieprawidłowym kodzie przyczyniające się do wywołania nowotworów w organizmie. Dodatkowo zawarta w czystku kwercetyna hamuje podział komórek rakowych, które już powstały w organizmie i wpływa na ich śmierć. Takie działanie polifenoli sprawiło, że ziele czystka postrzegane jest jako „lek” na raka.
Chociaż czystek na raka nie jest lekarstwem w samym w sobie, to warto rozważyć wdrożenie tego ziela do swojej codziennej diety. Aktualnie nie ma żadnych badań potwierdzających antyrakowe działanie czystka, jednak jak wynika z obserwacji, roślina ta faktycznie prozdrowotnie wpływa na organizm i uodparnia go na różnorodne choroby.
Be First to Comment