Press "Enter" to skip to content

Czystek na trądzik

Czystek w kosmetyce znany jest głównie jako remedium na problemy skórne. Bardzo często wykorzystuje się go w walce z trądzikiem i wypryskami. Nie tylko ma on pomoc w pozbyciu się zmian skórnych, ale także i na późniejszym etapie zlikwidować przebarwienia oraz blizny potrądzikowych. Zobacz jak stosować czystek na trądzik i przekonaj się, czy taka terapia w ogóle działa.

Antybakteryjne właściwości czystka a kuracja trądzikowa

Z trądzikiem zmaga się coraz więcej osób. Nieestetyczne zmiany skórne występują nie tylko u osób młodych w okresie dorastania, ale i na skórze dojrzałej. Znalezienie skutecznego lekarstwa na trądzik nie jest łatwe. Bardzo często zanim trafi się na to właściwe, przetestuje się wiele kuracji i jeszcze więcej kosmetyków. Warto jednak rozważyć podjęcie terapii czystkiem. Roślina ta pochodzi z południowej Europy i wykorzystywana jest zarówno w medycynie, jak i kosmetyce.

Czystek na trądzik wykorzystywany jest głównie dlatego, że zawiera w sobie silne olejki antybakteryjne, które zwalczają bakterie odpowiedzialne za występowanie zmian skórnych. Jak pokazują badania, przeprowadzane w laboratoriach kosmetycznych czystek o wiele lepiej radzi sobie z usuwaniem bakterii trądzikowych od takich roślin jak np. rumianek czy nagietek.

Badanie potwierdzające tę tezę zostało przeprowadzone przez dr E. Wesslera w Altenbergu. Z  jego doświadczenia wynika, że Propionibacterium acnes, czyli bakterie wywołujące trądzikowe zapalenie skóry są bezsilne w stosunku do działania czystka. Warto jednak zaznaczyć, że czystek nie tylko eliminuje szkodliwe bakterie, ale także działa kojąco na skórę, co również ważne jest w kuracji antytrądzikowej.

Jak stosować czystek na trądziki?

Czystek na trądzik stosowany jest głównie zewnętrznie. Napary z herbaty lub toniki z czystka stosuje się do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej. Zmiany przemywa się, można na nie również nakładać maseczki z czystka – oczyszczające lub regenerujące. Nie można również zapominać, że leczenie trądziku można wspomagać pijąc herbaty z czystka. Regularne ich spożywanie poprawia od wewnątrz kondycję skóry, jej wygląd oraz pomaga oczyścić organizm z toksyn i metali ciężkich, które również przyczyniają się do powstawania wykwitów skórnych.

Czystek jest doskonałym i skutecznym lekarstwem na trądzik. Zanim zdecyduje się na obciążająca kuracje antybiotykami warto na własnej skórze sprawdzić działanie tej rośliny. Z racji tego, że jest ona bezpieczna i praktycznie u nikogo nie wywołuje reakcji alergicznych kurację można prowadzić bez udziału lekarza dermatologa.

[Głosów:121    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl