Press "Enter" to skip to content

Czystek z lekami

Czystek uważany jest za jednej z najzdrowszych i najbezpieczniejszych leków. Zalecany jest on do picia przy różnego rodzaju schorzeniach, chorobach i dolegliwościach. Lekarze picie czystka rekomendują zarówno osobom cierpiącym na przewlekłe schorzenia, jak i zdrowym w celu profilaktyki. Napary i herbatki bez przeszkód mogą spożywać również kobiety w ciąży, karmiące piersią czy niemowlaki po 3 miesiącu życia. Chociaż czystek jest jednym z elementów naturalnej terapii przy chorobach np. górnych dróg oddechowych czy układu krwionośnego, to wiele osób zastanawia się, czy czystek z lekami jest dobrym połączeniem.

Właściwości czystka

Czystek jest naturalnym lekarstwem na wiele dolegliwości. Dzięki temu, że w roślinie tej znajdziemy dużą ilość antyoksydantów oraz olejków antygrzybicznych, antywirusowych oraz antybakteryjnych regularne picie naparów z czystka wspomaga terapie farmakologiczne oraz pomaga w uporaniu się z objawami i dolegliwościami przy niektórych schorzeniach. Lista właściwości czystka jest bardzo długa. Wśród tych najważniejszych wyróżnia się m.in. działanie oczyszczając i usuwające z organizmu toksyny czy podnoszenie odporności układu immunologicznego.

Czystek a leki

Czystek to bezpieczne zioło, którego zażywanie nie niesie za sobą niepożądanych skutków. Naparu z czystka nie można przedawkować. Należy jednak pamiętać, że aby efekty prowadzonej kuracji były widoczne, czystek trzeba pić regularnie (przez co najmniej miesiąc) oraz w dawce nie mniejszej niż 100 ml dziennie (przy czym rekomendowane jest spożywanie większej ilości herbaty z czystka). Takie dawkowanie naparu nie koliduje z prowadzoną terapią tradycyjną i nie zakłóca działania leków. Łączenie czystka ze standardowymi farmaceutykami jest w pełni bezpieczne i bardzo często rekomendowane przez samych lekarzy prowadzących.

Co leczy czystek?

Chociaż czystek jest ziołem, które zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii, a także przez wiele osób uważane jest za remedium na wszystkie dolegliwości, to należy pamiętać, że nie zastąpi on tradycyjnego leczenia. Na rzecz naparów z czystka nie można odstawiać terapii i leków przepisanych przez lekarza. Chociaż wpływ tej rośliny na organizm jest faktycznie bardzo dużo, aktualnie jest ona traktowana jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego przy wielu chorobach. Wbrew powszechnym opiniom czystek nie wyleczy raka czy boreliozy. Takie działanie zioła pochodzącego z południa Europy nie zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Oznacza to, że przerwanie zażywania przepisanych przez lekarza leków i leczenie się samym czystkiem nie jest zalecany i dobrym rozwiązaniem w przypadku żadnej choroby.

[Głosów:37    Średnia:2.5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl