Press "Enter" to skip to content

Czystek żółciopędny

Czystek jest ziołem znanym od wielu stuleci. Przez wieki stosowany był w medycynie oraz kosmetyce. Ponownie popularność zdobył w latach 90. XX wieku, kiedy to na nowo zaczęto odkrywać jego właściwości. Czystek żółciopędny stał się remedium na różnego rodzaju schorzenia dolegliwości i choroby. Wynika to z tego, że jest to jedna z najsilniej działających roślin znanych człowiekowi. Zobacz, co musisz wiedzieć o czystku żółciopędnym.

Na co pomaga czystek?

Czystek jest roślina, która posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Wśród tych najczęściej wymienianych znajduje się wzmacnianie odporności, działanie antybakteryjne, antywirusowe oraz antygrzybiczne, poprawa kondycji skóry, a także usuwanie toksyn z organizmu. To właśnie to działanie jest ważne w przypadku czystka żółciopędnego. Dzięki swoim właściwością czystek może usnąć takie toksyny jak pestycydy, ftalany, pleść, lotne związki organiczne, metale ciężkie, chlor czy dioksyny z organizmu człowieka. Niebezpieczne substancje człowiek przyswaja prowadząc niewłaściwy tryb życia,  stawiając na złą dietę czy przebywając w szkodliwych warunkach np. w miejscach z dużym zanieczyszczeniem powietrza.

Czystek żółciopędny – czym jest i na co pomaga?

Czystek jest też jednym z ziół żółciopędnych. Dzięki temu pozwala w naturalny i bezpieczny sposób kontrolować pracę pęcherzyka żółciowego oraz dróg żółciowych. Ich nieprawidłowe działanie może prowadzić do problemów z trawieniem, które będą się objawiać wzdęciami, bólami brzucha, stałym uczuciem pełności i ciężkości na żołądku. Regularne stosowanie czystka żółciopędnego pozwala na prawidłowe funkcjonowanie tych narządów i wspomaganie procesu trawienia. Zadaniem czystka jest pobudzanie wytwarzania i wydzielanie żółci. Należy jedna pamiętać, że aby kuracja czystkiem żółciopędnym przyniosła jakiekolwiek rezultaty, należy stosować ją regularnie oraz zażywać odpowiednie dawki preparatu roślinnego.

Jak zażywać czystek żółciopędny?

Czystek żółciopędny można spożywać w kilku formach. Najpopularniejsze są napary, czyli herbaty z suszu. Osoby, którym nie odpowiada ich zbyt intensywny ziołowy smak, mogą zdecydować się na zażywanie ekstraktu z czystka w postaci tabletek, kropli lub sprayu. Wszystkie te formy mają takie samo działanie.  Najprościej jest dawkować herbaty z czystka. W ich przypadku nie ma żadnych ograniczeń, chociaż zaleca się, aby dziennie wypić co najmniej 2 porcje (2 kubki) po 150 ml. Kuracja powinna trwać nieprzerwanie przez 30 dni. W przypadku zastosowania czystka żółciopędnego przetworzonego w formie nalewek, soku, sprayu czy kropelek dawkowanie należy uzależnić od wskazań producenta, które znajdują się na opakowaniu.

Czystek jest rośliną, która posiada wiele właściwości, w tym może pomagać na trawienie. Zioło jest bezpieczne dla każdej grupy wiekowej. Herbatki z czystka mogą pić nawet niemowlaki powyżej 3 miesiąca życia. Stosowanie czystka żółciopędnego nie wywołuje żadnych negatywnych skutków czy efektów ubocznych. Jedynym przeciwwskazaniem jest alergia na tę roślinę.

[Głosów:26    Średnia:2.2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl