Press "Enter" to skip to content

Czy czystek szkodzi nerkom?

Nerki to jeden z najważniejszych narządów ludzkiego organizmy. Ich upośledzenie czy zaburzenie funkcjonowanie może prowadzić do poważnych chorób, problemów ze zdrowiem, nawet śmierci. Stąd też o nerki warto dbać i stosować profilaktykę, która zminimalizuje ryzyko występowania chorób tego narządu. Wiele osób prowadzących terapie ziołowe zastanawia się, czy częste picie naparów i herbat z preparatów roślinnych nie wpływa negatywnie na pracę nerek. Obawa dotyczy również kuracji prowadzonych niezwykle prozdrowotnym czystkiem. Sprawdź, czy czystek szkodzi nerkom.

Nerki w organizmie człowieka

Nerki w organizmie człowieka pełnią kilka zasadniczych funkcji. Do tych najważniejszych zalicza się funkcje wydalnicza oraz regulacyjna. Odpadają one za prawidłowe utrzymanie homeostazy środowiska wewnętrznego organizmu. Stąd też bardzo ważne jest, aby nerki utrzymywać w zdrowiu i świadomie im nie szkodzić. Chcą zadbać o nerki, należy również je regularnie oczyszczać. Dlatego też zarówno przy profilaktyce, jak i leczeniu chorób tego narządu ważne jest wsparcie medycyny naturalnej. Samymi antybiotykami zabija się jedynie bakterie atakujące narząd. Jednym z naturalnych sposób dbania o nerki jest m.in. ziołolecznictwo. Szukając więc odpowiedzi na pytanie, czy czystek szkodzi nerkom, należy powiedzieć, że nie. Jest wręcz przeciwnie, to zioło pomaga w ich prawidłowym funkcjonowaniu.

Czystek na nerki – jak działa?

Czystek jest ziołem, które posiada niesamowite właściwości oczyszczające. Dzięki niemu z organizmu możemy pozbyć się toksyn oraz metali ciężkich. Herbaty z czystka mają również działanie moczopędne, dzięki czemu wspomagają naturalne oczyszczanie się nerek. Pomóc czystka w oczyszczaniu nerek jest możliwa dzięki temu, że zawiera przeciwutleniacze oraz olejki przeciwwirusowe i antyalergiczne.

Jak stosować czystek na nerki?

Chcąc skutecznie zadbać o swoje nerki oraz układ moczowy najlepiej jest regularnie pić herbaty z czystka. Susz do ich przygotowania można kupić za ok. 10 złotych za 100g w aptece lub sklepie zielarskim. Taka ilość suszu powinna wystarczyć na kilka miesięcy terapii. Czystek jest ziołem bezpiecznym i niewywołującym efektów ubocznych. Pić go może każdy od niemowlaka po osobę starszą. Ze względu na to, że nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, np. teiny jak zielona herbata, nie można go przedawkować. Aby jednak móc zauważyć efekty kurację warto prowadzić przez co najmniej 30 dni i codziennie wypić minimum 100 ml naparu. Herbaty z czystka na nerki mają intensywnie ziołowy smak oraz aromat.

[Głosów:89    Średnia:2.8/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl