Press "Enter" to skip to content

Czystek na żylaki

Żylaki to choroba, która objawia się bólem, uczuciem ciężkości i opuchlizna. Bardzo często przyczyna żylaków jest styl życia: zbyt mała aktywność fizyczna, siedząca lub stojąca praca, nadwaga. Zaniedbanie żylaków potrafi prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem i poruszeniem się. Stąd też zauważając u siebie pierwsze problemy z żylakami, nie należy ich lekceważyć, a rozpocząć leczenie. To może opierać się na przyjmowaniu naturalnych preparatów, jakimi są zioła. Naturalne sposoby na żylaki to m.in. czystek. Zobacz, jak działa czystek na żylaki.

Czym są żylaki?

Przyczyna powstawania żylaków może być różna. Oprócz naszego stylu życia występowanie żylaków jest uwarunkowane gigantycznie. Skłonność do nich można odziedziczyć po rodzicach, dziadkach, a nawet pradziadkach. Żylaki zazwyczaj pojawiają się po 45 roku życia, a problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Są one nieestetyczne i zagrażają życiu. Żylaki są wynikiem uszkodzenia zastawek i cofania się krwi. Jej ciśnienie wzrasta i z coraz większa silą naciska na ściany żył w nogach. Te rozszerzają się i jak rozciągnięta sprężyna, nie wracają później do swojego pierwotnego kształtu. Oznacza to, że żylaki są nieprawidłowym poszerzeniem żył. Z czasem skóra nad nimi staje się cienka, błyszcząca i napięta, a nabrzmiały i wypełniony krwią żylak jest widoczny jako niebieskie zgrubienie.

Czystek na żylaki – tak czy nie?

Żylaki można leczyć na różny sposoby. Najbardziej inwazyjne są operacje, jednak kiedy jesteśmy w początkowej fazie lub chcemy wspierać leczenie farmakologiczne, można zwrócić się w stronę medycyny naturalnej. Ta proponuje stosować na żylaki zioła. Najlepsze są te, które wykazują działanie przeciwzapalne oraz uszczelniają naczynia krwionośne. Powinny one zwężać i wzmacniać żyły oraz poprawiać krążenie. Dobrze, aby zioła na żylaki zawierały dużo witaminy c oraz hesperydynę. Biorąc pod uwagę te zalecenia, jako naturalny sposób na żylaki można polecić czystek. Roślina ta spełnia wszystkie wyżej wymienione warunki, a przy tym wzmacnia działanie całego organizmu.

Jak stosować czystek na żylaki?

Czystek na żylaki można stosować w formie naparu do picia lub jako wodny roztwór do smarowania. Obydwa wykonuje się tak samo, przy czym do smarowania żylaków wykorzystuje się ostudzony napar. Żylaki można również zmarnować olejem z czystka lub nalewką. Aby kuracja pomogła, konieczna jest regularność i systematyczność wykonywania zabiegów. Najlepiej herbaty i okłady robić codziennie. Pierwsze efekty powinny być widoczne po 30 dniach. Kuracja czystkiem może być stosowana jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego.

[Głosów:108    Średnia:2.4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl