Press "Enter" to skip to content

Czystek a borelioza

Czystek jest lekiem roślinnym, który pomaga w walce z wieloma chorobami. Jednym ze schorzeń, które można leczyć z pomocą kuracji z czystka, jest borelioza, czyli choroba odkleszczowa. Jest ona wywoływana przez bakterie borrelia burgdorferi. Leczenie boreliozy zawsze opiera się na terapii antybiotykowej zalecanej przez lekarza specjalistę. Jednak terapię tę można wspierać naturalnymi sposobami m.in. regularnym piciem naparów z czystka. Pomaga to w leczeniu oraz łagodzi objawy choroby. Sam czystek traktowany jest również jako preparaty zapobiegający ugryzieniom kleszczy zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt domowych. Zobacz, co trzeba wiedzieć o zależności czystek a borelioza.

Leczenie od kleszczowego zapalenia – co trzeba wiedzieć o czystku a boreliozie?

Ziołowe trepie przy leczeniu boreliozy uznawane są za alternatywną metodą leczenia. Należy jednak wiedzieć, że w wielu przypadkach przynoszą one o wiele większą skuteczność niż stosowanie antybiotyków. Stąd też wiele osób cierpiących na boreliozę decyduje się na skorzystanie z niekonwencjonalnych terapii. Do ich przeprowadzania bardzo często wykorzystuje się czystek, zioło o bardzo dużych właściwościach leczniczych. Ma ono naturalne właściwości zwalczania bakterii, która jest odpowiedzialna za wywołanie  boreliozy. Właściwości tego leku roślinnego przy zwalczaniu boreliozy zostały potwierdzone badaniami. Pokazały one, że olejki eteryczne zawarte w czystku hamują rozwój bakterii krętka oraz potrafią „okleić” ja i doprowadzić do jej unieszkodliwiania. Aby jednak móc mówić o sukcesie w relacji czystek a borelioza, kuracja powinna być stosowana przez dłuższy czas i regularnie. Osobom chorym na boreliozę zalecane jest spożywanie czystka codziennie przez co najmniej 30 dni w dawce minimum 100 ml dziennie.

Czystek – przeciwdziałanie boreliozie

Czystek jest ziołem, które wykorzystywać można nie tylko do leczenia już zdiagnozowanej boreliozy, ale i do jej zapobiegania. Systematycznie picie ziele czystka zmienia zapach potu oraz skóry, który staje się nieprzyjemny dla insektów takich jak komary i kleszcze, a przez to nie są one skore do ugryzień. Czystek w profilaktyce boreliozy można również stosować zewnętrznie. Wystarczy skropić się wywarem przed wyprawą do lasu czy też w inne miejsce dzień istnieje niebezpieczeństwo załapania kleszczy. Ważną informacją jest to, że czystek zapobiega boreliozie nie tylko u ludzi, ale i u domowych zwierzać. Bez przeszkód można go stosować u kotów, psów czy koni. Mogą one spożywać czystek jako dodatek do karmy lub też można skropić ich sierść zaparzonym i ostudzonym naparem.

[Głosów:76    Średnia:2.7/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl