Press "Enter" to skip to content

Czystek a cukrzyca

Najnowsze badanie wskazują, że współpraca na linii czystek a cukrzyca jest możliwa. Ta roślina, która już teraz uważana jest za cudowny lek na wiele chorób i dolegliwości łagodzi również objawy cukrzycy. Jednak tak jak w przypadku leczenia innych dolegliwości również i z cukrzycą czystek radzi sobie tylko i wyłącznie, kiedy zażywany jest regularnie i sygmatycznie. Codziennie należy wypić co najmniej 100 ml naparu przygotowanego z susz krzewu uprawianego w Europie południowej. Zobacz jak wykorzystać czystek w leczeniu cukrzycy.

Czystek a cukrzyca – badanie naukowe

O tym, jak czystek wpływa na leczenie cukrzycy, przekonaliśmy się dopiero nie dawno. Wiedze w tym temacie zawdzięczamy naukowcą z Gazi University w Turcji. Prowadzone przez nich badania udowodniły, że czystek może realnie pomóc osobom zmagającym się z cukrzycą. Jak wskazują przeprowadzone przez naukowców teksty, czystek wykazuje się działanie hipoglikemicznym, a także blokuje aktywność enzymów a-glukozydazy i a-amylazy. Enzymy te w organizmie człowieka odpowiadają za trawienie polisacharydów i glukozy.

Czystek na cukrzycę – jak działają polifenole?

Warto również wspomnieć, że działanie prozdrowotne czystka na cukrzycę wynika z dużej zawartości polifenoli w tej roślinie. Katechiny charakteryzują się działaniem przeciwcukrzycowym. Jak wykazują badania, wpływają na tworzenie się insuliny oraz bardzo intensywne przekształcanie się proinsuliny w insulinę. Polifenole zawarte w czystku odpowiadają także za wytwarzanie glukozy w wątrobie, co natomiast wpływ na obniżenie stężenia cukru we krwi. Dla cukrzyków jest to niezwykle ważne.

Czy czystek leczy cukrzycę?

Właściwości czystka w zakresie cukrzycy odkryte zostały stosunkowo nie dawno. Jednak już teraz można jasno stwierdzić, że czystek nie jest rośliną leczącą cukrzycę. Jego regularne picie może wspomóc leczenie oraz być uzupełnieniem terapii zaordynowane przez lekarza specjalistę. Ze względu na to, że roślina nie wchodzi w reakcje z farmaceutykami oraz nie wywołuje skutków ubocznych, bez problemu można ją stosować. Czystek jest bezpieczny dla osób w każdym wieku i o każdym stanie zdrowia organizmu. Wszystko to nie oznacza jednak, że można samodzielnie zrezygnować z terapii lekami i leczyć cukrzycę czystkiem. Takie działanie jest niebezpieczne dla zdrowia i może pogłębić chorobę oraz jej objawy.

Czystek stosowany w terapiach cukrzycy jest pewną nowością. Nie ma jednak wątpliwości, że pomaga on w niwelowaniu objawów tej choroby oraz jej dolegliwością, a także przyczynia się do ogólnej poprawy samopoczucia chorego i podnosi jego energię.

[Głosów:56    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl