Press "Enter" to skip to content

Czystek a grzybica

Czystek to zioło na wszystko i to dosłownie. Można stosować go profilaktycznie, jak i do leczenia rozmaitych schorzeń. Jedną z dolegliwości z jaką radzi sobie czystek jest grzybica. Duża zawartość polifenoli w roślinie sprawia, że ma ona działanie przeciwgrzybiczne. Ilości tej substancji znajdujące się w czystku sprawiają, że jest on traktowany jako naturalny antybiotyk i może prowadzić sobie w sytuacjach, w których tradycyjne leki nie dają rady. Zobacz, jak działa czystek na grzybicę.

Czy czystek leczy grzybicę?

Czystek jest ziołem, które bardzo dobrze radzi sobie ze zwalczeniem wirusów, bakterii i grzybów. Wspomaga również leczenie infekcjami spowodowanymi przez gronkowca złocistego, wirusa półpaśca czy wirusa opryszczki. Ta południowo europejska roślina polecana jest przez wielu dermatologów jako naturalny sposób na pozbycie się różnego rodzaju grzybic skórnych. Stosując czystek, można poradzić sobie również z grzybicą paznokci.

Jak stosować czystek na grzybicę?

Czystek na grzybice można stosować w dwóch formach – jako napar i jako odwar. Ten pierwszy przeznaczony jest do picia. Łyżeczkę suszu z ziela zalewa się wrzątkiem i pozostawia na kilka minut do zaparzenia. Następnie należy odcedzić powstały napar z fusów. Ze względu na to, że czystek nie posiada żadnych substancji szkodzących, napary można pić w dowolnej ilości. Ta minimalna to 100 ml dziennie. Oprócz picia napar można również stosować do przemywania drobnych ran oraz zmian skórnych wywołanych grzybicą.

Czystek na grzybice wykorzystuje się również w formie odwaru. Stosuje się go przy chorobach przewlekłych, ciężkich oraz zmianach skórnych.  Do sporządzenia odwaru z czystka na grzybicę potrzeba ok. 10 g suszu, koty dodaje się do 200 ml wody. Mieszkankę należy doprowadzić do wrzenia i gotować ok. 5 minut. Następnie odstawić go na pół godziny i po przestudzeniu odcedzić. Odwar stosuje się zewnętrznie jako okłady, płukanki lub do przemywania. Ekstrakt z czystka w przypadku grzybicy skóry można również dodawać do kąpieli. Namaczanie w nim miejsc objętych zmianami nie powinno trwać dłużej niż 15 minut.

Czy czystek nie szkodzi?

Czystek jest  w 100% bezpiecznym ziołem. Stosować mogą go osoby w każdym wieku i w każdym stanie zdrowia. Nie zawiera on substancji szkodzących oraz nie wywołuje skutków ubocznych (takie widoczne są jedynie u osób z alergią na tą rośliną). Aby jednak mówić o skuteczności czystka w przypadku grzybicy, terapia powinna być prowadzona przez dłuższy okres czasu, minimum przez 30 dni. Przy braku systematyczność w stosowaniu czystka nie będzie widać efektów leczenia nim grzybicy.

[Głosów:74    Średnia:2.7/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl