Press "Enter" to skip to content

Czystek a rozwolnienie

W sklepach można spotkać wiele leków zatrzymujących biegunkę, jednak wiele osób woli leczy rozwolnienie naturalnymi sposobami. Pomocne w tym są zioła. Są one alternatywa dla leków na receptę i odpowiednio stosowane mogą zmniejszyć dolegliwości związane ze zbyt częstym wypróżnianiem się. Należy jednak pamiętać, że w przypadku pojawiania się dodatkowych objawów takich jak gorączka czy wymioty terapię ziołową należy skonsultować z lekarzem. Zobacz, jakie są zioła na biegunkę i sprawdź, czy czystek sprawdzi się w przypadku rozwolnienia.

Zioła na biegunkę a czystek

Zioła stosowane w przypadku rozwolniania powinny mieć właściwości rozkurczające, zapierające oraz rozluźniające. Chcąc zahamować rozwolnienie, należy postawić na takie zioła jak liść babki lancetowatej, mięta pieprzowa, borówka czernica, pięciornik, kora dębu, kasztanowiec czy ziele cząbru. W leczeniu rozwolnienia może pomoc również niezwykle popularny ostatnio czystek. Zioło to zawiera w sobie duże ilości olejków hamujących działanie grzybów, bakterii oraz wirusów. Herbata z czystka kojąco działa również na układ trawienny, wspomagając pracę wątroby i żołądka.

Czystek a rozwolnienie

Czystek przeciwko biegunce stosuje się od bardzo dawna. Najpopularniejszą formą leczenia rozwolnienia czyskiem są napary. Sporządza się je z suszu z liści dziko rosnącego krzewu. Czystek uprawiany jest przede wszystkim na południu Europy – w Grecji, Turcji i Albanii. Jego właściwości prozdrowotne sprawiły, że jest on uważany za lekarstwo na wiele chorób i dolegliwości. W walce z biegunką sprawdza się nie tylko ze względu na duże zawartości olejków przeciwwirusowych i antybakteryjnych, ale również dzięki temu, iż zawiera polifenole. Przeciwutleniacze oczyszczają organizm i pozwalają w naturalny sposób pozbyć się drobnoustrojów. Stosowanie czystka jest całkowicie bezpieczne. Zioła nie można przedawkować, a napary można podawać nawet niemowlętom powyżej 3 miesiąca życia. Stąd też czystkiem można leczyć biegunek nawet u bardzo małych dzieci.

Czystek na biegunkę – w jakiej formie?

W przypadku stosowania czystka na biegunkę u małych dzieci najoptymalniej podawać jest zioło w firmie zaparzonej z suszu herbaty. Na jedną porcje wystarczy jedna łyżeczka ciętego czystka. Dorośli mogą przyjmować czystek w postaci kropli z ekstraktem alkoholowym, spray lub tabletek. Czystek w każdej z tych form można kupić w większości aptek. Cena zioła nie jest wysoka, za 100 g suszu należy zapłacić ok. 10 złotych.

Czystek na biegunkę można stosować doraźnie, jednak wielu ekspertów zaleca włączenie czystka do codziennej diety. Kurację tym lekiem roślinnym przynoszą wiele dobrego dla organizmu, wzmacniając jego odporność oraz przeciwdziałając różnym chorobom.

[Głosów:45    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl