Press "Enter" to skip to content

Czystek a świerzb

Świerzb jest jedną z chorób skóry, o której mało osób posiada jakąkolwiek wiedzę. Wiele kojarzy tę dolegliwość z brudem. Trzeba jednak pamiętać, że świerzbem zarazić się można nawet przebywają w sterylnych warunkach i dbając o higienę osobistą. Świerzb wywoływany jest bowiem przez pasożyty świerzbowca ludzkiego. Są to bakterie niewidoczne dla ludzkiego oka. Z pasożytami świerzbu można jednak walczyć. Jedną z metod jest stosowanie czystka. Zobacz, co musisz wiedzieć na temat leczenia świerzbu czystkiem.

Świerzb – objawy i przyczyny

Objawy świerzbu występują zazwyczaj po 3-4 tygodniach od zarażenia się pasożytem. Pierwszą dolegliwością, z jaką spotyka się osoba zarażona jest stale swędzenie skóry, co powoduje ciągłe drapanie się. Oprócz tego na skórze występu grudkowo-pęcherzykowa wysypka, rozdrapując ją, tworzą się charakterystyczne linie zwane przeczosami. Potrzeba drapania skóry występuje głównie, gdy osoba chora znajduje się w ciepłym pomieszczeniu, to pobudza pasożyty do życia. Rozdrapując zmiany skórne, przenosi się je na zdrowe okolice, co więcej powoduje, że świerzbem można zarazić całe ciało.

Tą chorobą skórną można się zarazić poprzez bezpośredni kontakt z zainfekowana skórą. Aby doszło do zarażenia kontakt ten musi być jednak dłuższy, np. podczas stosunków seksualnych czy spania w tej samej pościeli co osoba chora. Na świerzb zachorować mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Zazwyczaj, jeśli jedna osoba w domu boryka się z tą dolegliwością skórną, inne też będą zarażone.

Czystek a świerzb – jak leczyć zmiany skórne?

Świerzb należy leczyć preparatami działającymi antybakteryjnie, pomoże to zahamować rozprzestrzenianie się na zdrowe partie skóry. Leczenie należy podjąć jak najszybciej, aby nie zarażać innych osób. Odpowiednią terapię powinien zaordynować lekarz dermatolog. Przepisane przez niego leki można również wspierać naturalnymi preparatami np. czystkiem. Jego działania antybakteryjnie doskonale spisuje się w walce ze świerzbem. Czystek przy świerzbie można stosować i wewnętrznie i zewnętrznie. Wewnętrzne stosowanie opiera się na piciu naparów, natomiast zewnętrzne na przemywaniu zmian skórnych odwarem z czystka.

Odwar z czystka na świerzb – przepis

Wodne wyciągi z czystka przygotowuje się z suszu zakupionego w aptece. Działają one antyseptycznie i przeciwzapalnie. Odwar należy przygotować z 3 łyżek suszu, które parzy się w gorącej wodzie i odstawia na 10 minut pod przykryciem. W następnym kroku należy go ostudzić i przemywać nim zmiany skórne, można również wziąć w nim kąpiel. W przypadku świerzbu zaleca się, aby przemywanie wysypki zacząć od górnych partii ciała i schodzić na dół.

[Głosów:31    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl