Press "Enter" to skip to content

Czystek a zgaga

Zgaga jest jedna z tych dolegliwości, których doświadczył niemal każdy z nas. Jest ona spowodowana cofaniem się kwaśnego soku żołądkowego do przełyku. Dolegliwości po jakich rozpoznajemy zgagę to przede wszystkim ból i palenie w okolicach mostka. Oprócz tego, że zgaga może mieć przyczyny chorobowe, to występuje również po zbytnim przejedzeniu się, po spożyciu tłustych i pikantnych potraw oraz przejadaniu się przed stanem. Zgagę wywołać może również nadmierne spożycie cukru np. w ciastach. Powszechność tej dolegliwości sprawia, że wiele osób poszukuje naturalnego sposobu na zgagę. Takim są terapie ziołowe. Rośliną, która pomaga radzić sobie z tym problemem, jest m.in. czystek.

Czystek a zgaga – czy warto go pić?

Zgagę można leczyć wieloma preparatami, które bez problemu zakupi się w aptece, jednak coraz więcej osób poszukuje naturalnych rozwiązań. Takimi są terapie naparami ziołowymi. Zioła na zgagę to te, które zawierają śluz chroniący żołądek przed kwasami. Do takich zalicza się czystek, który wspomaga pracę żołądka oraz przyspiesza trawienie. Co ważne, z właściwości czystka może skorzystać każda osoba. Jest on skutecznym lekarstwem na problem trawienne zarówno dla osób starszych, kobiet w ciąży, matek karmiących piersią czy małych dzieci. Nie wywołuje żadnych skutków ubocznych ani nie wchodzi w interakcje z innymi używanymi lekami. Czystka nie można również przedawkować. Koi on zgagę, a także łagodzi podrożenie układy pokarmowego, pojawiając prace jelit. Co więcej, jego właściwości są antywirusowe, antybakteryjne i antygrzybiczne.

Czystek na zgagę – jak go pić?

Najprostszą i najbezpieczniejszą formą picia czystka na zgagę jest napar zrobiony z suszu. Taki może pić każdy i to w dowolnych ilościach. Osobom, którym nie odpowiada jego intensywny ziołowy smak dedykowane są produkty z ekstraktem z czystka np. krople, syropy czy tabelki. Ich dawkowanie jest ściśle określone przez producenta, a dodatkowo nie mogą ich używać wszyscy. I tak np. z kropli z czystka na zgagę powinny zrezygnować osoby z chorą trzustką, małe dzieci czy osoby z problemami alkoholowymi. Wynika to z tego, że ekstrakt z rośliny jest połączony z alkoholem, który może im zaszkodzić.

Jeśli problemy ze zgaga są częste, napary z czystka warto pić regularnie. Profilaktyczne działanie sprawia, że czystek będzie mógł zminimalizować problemy z trawieniem, zanim jeszcze wystąpią. Lekarze zalecają, aby kurację czystkiem stosować przez co najmniej  miesiąc i dziennie wypijać  minimum 100 ml naparu. Warto jednak zaznaczyć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby czystek pić dłużej i stosować go jako stałe uzupełnienie diety.

[Głosów:48    Średnia:2.6/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl