Press "Enter" to skip to content

Czystek dla matki karmiącej

Coraz większa popularność czystka sprawia, że pić go chce każdy. Na forach internetowych znajdziemy wiele informacji na temat tego, że czystek może pić każdy bez względu na wiek czy stan organizmu. Powstałe z niego ziołowe herbaty zalecane są nawet 3 miesięcznym niemowlakom. Pytaniem jest, jak wygląda sytuacja kobiet karmiących piersią. Czy one również mogą bez przeszkód prowadzić kuracje czystkiem? Zobacz czy czystek dla matki karmiącej to dobre rozwiązanie.

Matka karmiąca a czystek – resekcje i obostrzenia

Dieta kobiety karmiącej piersią ma swoje wymagania. Aby nie zaszkodzić maluchowi, należy zrezygnować z niektórych produktów oraz pamiętać o zdrowym odżywianiu. Chociaż napary ziołowe należą do zdrowych i mają poprawić ogólną kondycję organizmu, to nie zawsze są dobrym rozwiązaniem w przypadku karmienia piersią. Nowe smaki należy wprowadzać ostrożnie, tak aby żołądek niemowlaka mógł się do nich przyzwyczaić. Należy również pamiętać o skutkach ubocznych, które mogą wyrównywać niektóre z naparów i herbat ziołowych. Mogą być one niekorzystne dla niemowlaka. Lekarze zaznaczają również, że intensywne kuracje oczyszczające organizm nie są najlepszym pomysłem w przypadku mam karmiących piersią.

Czystek dla matki karmiącej – tak czy nie?

Co do zasady nie ma żadnych przeciwskazań, aby kobieta karmiąca piersią nie piła naparów z czystka. Zioło jest całkowicie bezpieczne i nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Co więcej, od 3 miesiąca życia czystek dzieci mogą spożywać samodzielnie, nie tylko w mleku matki. Ważne jest jednak, aby obserwować, czy maluch nie ma alergii na tę roślinę. Zdarza się on rzadko, jednak występie i należy mieć to na uwadze. W przypadku wystąpienia uczulenia matka karmiąca piersią powinna niezwłocznie odstawić czystek.

Mamy pijące czystek w czasie karmienia piersią mogą spodziewać się też, że ubędzie im trochę mleka. Wynika to z tego, że jedną z właściwości czystka jest usuwanie z organizmu nadmiaru wody, a ta jest niezbędna, jeśli chodzi o produkcję pokarmu. Stąd też polecane jest przy prowadzeniu kuracji czystkiem spożywanie większej ilości wody. Dodatkowe szklanki pozwolą na zwiększenie produkcji pokarmu.

Czy warto pić czystek, karmiąc piersią?

Czystek jest roślina, która w niezwykły sposób wpływa na organizm. Przed wszystkim oczyszcza go z toksyn i metali ciężkich oraz wzmacnia odporność immunologiczną i pozwala mu skutecznie walczyć z wirusami, bakteriami i grzybami. Czystek uważany jest również za zioło, które wspomaga walkę z dodatkowymi kilogramami, co jest ważne dla większości kobiet po ciąży.

[Głosów:121    Średnia:2.5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl