Press "Enter" to skip to content

Czystek dla palaczy

Czystek jest ziołem, którego prozdrowotne właściwości znane są od wieków. Już w średniowieczu korzystano z jego dobrodziejstw. Dziś czystek odkrywany jest na nowo i stosowany profilaktyczne i w terapii leczenia coraz większej ilości chorób. Kuracje czystkiem są też tymi, które bardzo często polecane są palaczom. Jego właściwości pomagają w usuwaniu z organizmu niebezpiecznych i szkodliwych toksyn. Zobacz, co musisz wiedzieć o czystku dla palaczy.

Czystek dla palaczy – jakie są korzyści z kuracji?

Palacze przy każdym odpaleniu papierosa wprowadzają do swojego organizmu niezliczoną ilość szkodliwych i trujących substancji. Szczególnie niebezpieczny dla zdrowia człowieka jest kadm. Aby zachować zdrowie, palacze powinni więc co jakiś czas oczyszczać organizm z wprowadzonych do niego szkodliwych substancji takich jak metale ciężkie. Z pomocą w tym zadaniu przychodzi czystek. Jest on sposobem na niezwykle skuteczny detoks. Zioło pozwala na skuteczne wiązanie i usuwanie metali ciężkich z organizmu.

Udowodnione naukowo – jak czystek wpływa na palaczy?

Pozytywne działanie czystka na palaczy zostało udowodnione naukowo. Badanie zostały przeprowadzone przez doktora Segersa w 1999 roku w Niemczech. Przebadał on grupę czynnych palaczy i palaczek w wieku od 28 do 56 lat. Każde z nich wypala dziennie od 15 do 25 papierosów. Pierwotne badania pokazały, że stężenie metali ciężkich, szczególnie kadmu we krwi jest bardzo wysokie. Testy z użyciem czystka trwały 4 tygodnie. W tym czasie pacjenci otrzymywali do picia po 100 ml wywaru z czystka dziennie. Po miesiącu stosowania kuracji nastąpiło wyraźne obniżenie kadmu we krwi. Udowodniło to, że zioło czystka można traktować jak środek odrywających.

Czystek dla palaczy – jaką kurację zastosować?

Chcąc wykorzystać czystek w kuracji dla palaczy, należy przede wszystkim pamiętać o regularności spożywania preparatu roślinnego. Minimalny czas trwania kuracji to 30 dni, chociaż wielu ekspertów zalecania jej dłuższe trwanie. Jest to zalecane szczególnie w przypadku długotrwałych palaczy. Najlepiej wtedy czystek pić przez pół roku z kilkoma kilkudniowymi przerwami. Dawkowanie czystka zależy od tego, jaką formę przyjmowania czystka się wybierze. W przypadku, gdy zdecyduje się na herbaty z czystka dla palaczy, dawkowanie może być dowolne. Zioła nie da się przedawkować, należy jedynie pamiętać, aby wypijać nie mniej niż 100 ml, w innym przypadku efekt może być nie widoczny. Dawkowanie w terapii tabletkami z czystka, sprayem czy kropelkami należy dostosować do zaleceń producenta. Zazwyczaj obejmują one zażywanie czystka do 3 razy dziennie.

[Głosów:9    Średnia:3.3/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl