Press "Enter" to skip to content

Czystek do ssania

Chociaż najpopularniejszą formą zażywania czystka jest napar z niego, to ten ziołowy lek występuje również pod innymi postaciami. Bogate właściwości prozdrowotne czystka pozwalają m.in. na stosowanie go w leczeniu przeziębienia i grypy. Jednym z objawów tych dolegliwości jest ból gardła. To właśnie na niego zalecane są tabletki do ssania z czystka. Zawierają one wyciąg z tej rośliny. Ich zadaniem jest złagodzenie bólu oraz pomoc w powrocie do zdrowia. Zobacz, co musisz wiedzieć o czystku do ssania.

Czystek do ssania – właściwości i pochodzenie

Tabletki do ssania z czystka są robione z tej samej rośliny, z której produkuje się susz potrzebny do parzenia herbaty. Czystek do ssania jest rośliną, która w naturalnych warunkach występuje w krajach basenu Morza Śródziemnego. Zawiera ona dużą ilość polifenoli, czyli związków, które ze względu na duże rozmiary cząsteczek potrafią tworzyć na błonie śluzowej barierę ochronną. Te właściwości sprawiają, że czystek do ssania staje się coraz popularniejszym lekarstwem na ból gardła.

Czystek – działanie antywirusowe oraz antybakteryjne

Czystek do ssania jest skuteczny również dzięki temu, że lek zawiera olejki o działaniu antywirusowym, antybakteryjnym oraz antygrzybicznym. Oznacza to, że tabletki do ssania z czystkiem zapobiega dalszemu nagromadzeniu się drobnoustrojów w  organizmie.

Czystek do ssania – zastosowanie

Czystek do ssania może być stosowany zarówno przy leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych towarzyszących np. przeziębieniu, jak i profilaktycznie. Tabletki do ssania zawierające ekstrakt z czystka polecane są do zażywania w okresach nasilonego występowania przeziębienia i grypy, a także przed podróżą. Ich systematyczne ssanie może uchronić przed bólem gardła spowodowanym np. stale działającą klimatyzacją.

Czystek do ssania – skład, zastosowanie i dawkowanie

Tabelki z czystka do ssania są zazwyczaj lekiem, który oprócz samego ekstraktu z rośliny zawiera szereg innych składników. Z racji tego należy ściśle dostosować się do dawkowania zalecanego przez producenta oraz podawać tabletki wskazanym przez niego grupom docelowym. Co do zasady czystek do ssania w formie tabletek nie powinien być podawany małym dzieciom, poniżej 12 roku życia. Zażywać mogą go natomiast dorośli i nastolatki. Rekomendowana dawka to 2 tabelki zażywanie  razy dziennie. Kuracja powinna trwać od 2 do 3 dni i jeśli nie nastąpi poprawa lub stan zdrowia się pogorszy, trzeba skonsultować się z lekarzem. Skutkiem ubocznym zażywania zbyt dużej ilości tabletek do ssania z czystkiem mogą być problemy z żołądkiem np. biegunki.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl