Press "Enter" to skip to content

Czystek ekspresowy

Czystek ekspresowy to inaczej herbata do parzenia w torebkach z suszem z czystka. Taką znaleźć można w coraz większej ilości sklepów. Czystek ekspresowy dostępny jest nie tylko w aptekach czy sklepach z ziołami, ale także i w supermarketach oraz sklepach osiedlowych. Taka duża dostępność wynika z coraz większej popularności tego napoju. Czy warto jednak pić czystek ekspresowy i czy prowadzone nim kuracje przynoszą pożądane efekty?

Czystek ekspresowy – co trzeba o nim wiedzieć?

Picie czystka ekspresowego na pewno jest prostsze i szybsze niż samodzielne parzenie herbaty z suszu. Nie wymaga odcedzania oraz parzenia liści. Herbaty ekspresowe są też o wiele tańsze niż cięte liście. Za czystek ekspresowy w supermarkecie trzeba zapłacić kilka złotych ok. 2-3 złote, i w zamian za to otrzymuje się od 15 do 20 torebek do szybkiego zaparzania. 100 gram suszu z czystka dobrej jakości to wydatek o kilka złotych wyższy. Ceny suszu w sklepach zielarskich zaczynają się od 10 złotych, im wyższa jakość czystka i lepsza jego odmiana, tym cena jest wyższa.

Czystek ekspresowy – odmian i rodzaj ziela czystka

W czystku ekspresowym znajdujemy susz zmielony przez to ciężko jednoznacznie stwierdzić, z jakich części rośliny został on wykonany. Oznacza to, że w zakresie odmiany oraz rodzaju zastosowanego ziela musimy zdać się na deklaracje producenta herbaty ekspresowej  z czystka. Najczęściej informują oni, że ziele pochodzi z upraw albańskich. Informacja ta oznacza, że w torebce oprócz zmielonych liści znajdują się także kwiaty oraz łodygi rośliny. Taki susz ma najmniejsza wartość prozdrowotna. W łodygach krzewu czystka nie znajdują się żadne istotne związki, a dodatkowo zawartość tego elementu rośliny w suszu sprawia, że smak naparu jest gorzki.

Czystek ekspresowy – czy warto go pić?

Co do zasady czystek ekspresowy powinien posiadać te same właściwości co cięte liście rośliny. Trzeba jednak dokładnie przeczytać czy saszetkach faktycznie znajduje się czyste ziele czy też jest ono mieszanką kilku ziół i suplementów diety. Z opinii znajdujących się na formach intratnych można dowiedzieć się, że najskuteczniejsze terapie prowadzi się suszem z ciętych liści. Warto jednak pamiętać, że czystek ekspresowy renomowanego producenta zachowuje takie same właściwości prozdrowotne jak ten cięty. Ważne jest więc, aby przed zakupem dokładnie przeczytać skład oraz sprawdzić skąd pochodzi roślina. Czystek ekspresowy, podobnie jak ten cięty powinien również być pity regularnie – codziennie przez co najmniej miesiąc, w innym przypadku efektów nie bece dało się zauważyć.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl