Press "Enter" to skip to content

Tabletki z czystka

Kuracja czystkiem zazwyczaj obejmuje spożywanie naparu z suszu. Herbata ma intensywnie ziołowy smak i w zależności od rodzaju suszu może być albo łagodna, albo z nutą goryczy. Mimo że do herbaty z suszu można dodawać wiele dodatków np. miód czy miętę, to nadal wiele osób nie toleruje smaku czystka. Nie oznacza to jednak, że zdrowotnego działania tego zioła należy zrezygnować. Firmy farmaceutyczne oferują bowiem specjalne suplementy diety, które zawierają tabletki z czystka. Zobacz, co trzeba wiedzieć o takich medykamentach, jak je stosować i na co mogą pomoc.

Jak działa tabletki z czystka?

Tabletki z czystka to medykamenty, które mają podobne właściwości do naparu sporządzonego z tej rośliny. Przede wszystkim zabierają one duże ilości olejków o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Dodatkowo w ich składzie znajdują się silne antyoksydanty, czyli utleniacze. Ich zadaniem jest m.in. wspieranie utleniania się tłuszczu oraz ochrona struktury DNA przed rozpadem lub mutacjami. Warto również wspomnieć, że tabletki z czystka posiadają właściwości oczyszczające organizm z toksyn (np. metali ciężkich) oraz działają przeciwwirusowo. Wszystko to sprawia, że  czystek jest rośliną o szerokim zastosowaniu. Może być zażywany profilaktycznie, wspomagać leczenie przeziębienia czy grypy, jak i być jednym z elementów terapii przy poważniejszych chorobach. Wiele Pań będzie również zainteresowana tym, że czystek w tabletkach wspomaga dbanie o urodę. Zawarte w medykamentach flawonoidy wpływają na wygląd zewnętrzny opóźniać procesy starzenia się.

Dawkowanie tabletek z czystka

Decydując się na kuracje czystkiem w formie naparów, nie trzeba szczególnej wagi przykładać do dawkowania. Herbatka ziołowa nie wywołuje żadnych negatywnych skutków dla organizmu człowieka. Jak podkreślają eksperci, można pić ją nawet w dużych ilościach (zalecana dawka to 3-4 porcje dziennie po ok. 150 ml). Co ważne nie jest ona szkodliwa ani dla kobiet w ciąży, ani dla małych dzieci. Inaczej wygląda dawkowanie w przypadku tabletek z czystka. Zażywać je należy zgodnie z zaleceniami określonymi przez producenta. Wynika to z tego, że w suplemencie oprócz samego czystka znajdują się inne składniki, które dostarczane w zbyt dużej ilości do organizmu mogą być szkodliwe. Stąd też dawkowanie tabletek z czystka zazwyczaj wynosi nie więcej niż 1-2 tabletki dziennie. Przy każdym suplemencie wskazana dawka może być inna, dlatego zaleca się dokładnie przeczytanie ulotki dołączonej do medykamentu oraz informacji zawartych na opakowaniu. Oprócz zalecanej dawki w instrukcji można znaleźć informacja o tym, jak zażywać tabletki. Najczęściej polecanym rozważanie jest połykanie tabletki z czystka przed posiłkiem i popijanie jej szklanka wody.

Ile kosztują tabletki z czystka?

Czystek w tabletkach można zakupić przede wszystkim w aptece. Cena tabletek czystka to od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za ok. 60 sztuk. Opakowanie o tej wielkości starcza na miesiąc kuracji, przy braniu tabletek 2 razy dziennie. Należy o tym pamiętać, ponieważ w terapii tym ziołem regularności i systematyczność jest bardzo ważna i to od niej zależy czy efekty będą widoczne.  Na rynku można spotkać tabletki czystka różnych producentów. Różnią się one nie tylko cena, ale i składem. Wybierając produkt odpowiedni dla siebie, warto zwrócić uwagę  głównie na skład.

Czystek – w tabletkach czy w naparze?

Popularność czystka sprawiła, że zażywa go wiele osób. To rodzi pytanie, czy lepiej przyjmować go w formie naparu czy też tabletek. Każda z tych kuracji ma swoich zwolenników i przeciwników. Entuzjaści tabletek z czystka podkreślają przede wszystkim wygodę tej formy kuracji. Decydując się na nią, nie trzeba parzyć naparu czy narażać się na jego nie najlepszy smak. Przeciwnicy tabletek z czystka przekonują jednak, że ekstrakt powinien być podawany w czystej formie, dzięki czemu lepiej jest przyswajany przez organizm. Wytykają również, że w przypadku niektórych tabletek z czystka samego ekstraktu roślinnego jest zaledwie od kilku do kilkunastu procent, przez co jego wpływ na zdrowie i samopoczucie jest praktycznie żaden. Oznacza to, że osoby, które mimo wszystko chcą postawić na kuracje tabletkami z czystka, muszą poszukać suplementu renomowanego producenta, który oferuje skondensowane ziele w tabletkach i w procesie produkcji nie modyfikuje preparatu roślinnego.

Szerokie zastosowanie czystka sprawia, że sięga po niego coraz więcej osób. Niektóre  nich czystek traktują jako profilaktykę, a nie lekarstwo na dane schorzenie czy dolegliwość. Możliwości przeprowadzenia terapii czystkiem jest kilka. Herbatki czy tabletki to jedne z wielu. Na tabelki z czystka decydują się przede wszystkim te osoby, które cenią wygodą i komfort oraz nie przepadają za ziołowym smakiem herbat. Tabelki są szeroko dostępne i nie mają wygórowanych cen co jeszcze bardziej podnosi się do ich popularności. Kupić je można w większości aptek. Dawkowanie uzależnione jest od składu oraz zaleceń producenta, choć zazwyczaj obejmuje nie więcej niż 2 tabletki dziennie. Opakowanie tabletek czystka najczęściej przewidziane jest na miesięczne dawkowanie zgodnie z uwzględnionymi w instrukcji zaleceniami.

[Głosów:37    Średnia:2.7/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl