Press "Enter" to skip to content

Czystek turecki najlepszy do walki z infekcjami

Czystek, znany jest przede wszystkim z dużej zawartości silnych przeciwutleniaczy, zwanych polifenolami. Dzięki temu charakteryzuje się posiadaniem właściwości leczniczych. Dodatkowo, czystek wykazuje właściwości antyoksydacyjne, a także skutecznie wspiera układ immunologiczny. Doskonale wzmacnia organizm i dodaje energii. Sprawdza się także przy chorobach dróg oddechowych. Systematyczne spożywanie czystka poleca się zwłaszcza przy przeziębieniu lub podczas grypy, ponieważ świetnie zwalcza drobnoustroje, w tym także wirusy. Systematyczne stosowanie czystka, pozwoli zwiększyć odporność organizmu, dlatego polecany jest głównie wśród osób skłonnych do nawracających infekcji, głównie infekcji układu oddechowego.

Czystek nie tylko na przeziębienie

Czystek turecki nie tylko wzmacnia organizm i zwalcza wirusy, ale sprawdza się także w przypadku zbyt wysokiego cholesterolu. Ponadto zapobiega powstawaniu miażdżycy, a także chroni naczynia krwionośnie, a co za tym idzie przeciwdziała w chorobie niedokrwiennej serca. Czystek turecki przyczynia się również do usuwania z organizmu metali ciężkich, dlatego jest często polecany wśród palaczy. Świetnie sprawdzi się także w roli inhalatora, zwłaszcza wśród tych osób, które zmagają się z częstymi infekcjami dróg oddechowych. Pomaga w leczeniu grzybicy skóry i paznokci, ale wspomaga także walkę z trądzikiem, łupieżem oraz łuszczycą. Czystek turecki przyspiesza gojenie się ran. Właściwości czystka jest naprawdę dużo, niemniej jednak należy pamiętać, że nie jest to lek. W związku z tym nie powinno się rezygnować z kuracji zaleconej nam przez lekarza, na poczet suplementów z czystka.

Czystek turecki- jak stosować?

Czystek jest ogólnodostępny na rynku i występuje pod wieloma postaciami. Spotkać go można w formie wygodnych do zaparzania saszetek, ale także jako sypane ziele, a nawet w formie tabletek. Tabletki przeznaczone są dla osób dorosłych i dla dzieci powyżej 12. roku życia. Warto wiedzieć, że czystek w postaci tabletek, posiada dodatkowo cenne źródło innych przeciwutleniaczy, w tym chociażby cynk i selen. Czystek do zaparzania świetnie smakuje z dodatkiem miodu lub soku z cytryny. Istotne jest, aby stosować go jednak regularnie, ponieważ stosowany sporadycznie nie przyniesie wymiernych efektów. Najlepsze efekty zauważalne są po około 4 tygodniach systematycznego stosowania.

[Głosów:11    Średnia:2.4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl