Press "Enter" to skip to content

Czystek w torebkach

Popularność ziela czystka sprawiła, że od dłuższego czasu dostępny on jest nie tylko w formie suszu, ale i w torebkach do ekspresowego zaparzenia. Herbaty ekspresowe z czystka można kupić w większości supermarketów. Ich ceny nie są wygórowane, a właściwości, jakie posiada czystek w torebkach są podobne do tych, z którymi mamy do czynienia w przypadku suszu. Zobacz, co musisz wiedzieć o czystku w torebkach i sprawdź, czy warto nim prowadzić kuracje.

Czystek w torebkach – wygoda i komfort

Czystek w torebkach to herbata przeznaczona do ekspresowego zaparzania. Decydując się na jej zakup, nie trzeba parzyć liściastego suszu i odcedzać naparu. Herbata parzy się również szybciej niż napój przygotowywany z ciętych liści. Co ważne dla niektórych osób czystek w torebkach jest o wiele tańszy niż ten cięty. Tanie herbatki ekspresowe można kupić nawet za 2 złote. W tej cenie otrzymuje się ok. 15 torebek do zaparzenia, przy czym z jednej torebki można zaparzyć co najmniej 2 porcje naparu. Czystek w torebkach jest więc rozwiązaniem ekonomicznym. Pytaniem pozostaje tylko, czy jest też tak samo prozdrowotny, jak cięty susz kupowany w sklepach zielarskich lub aptekach.

Czystek w torebkach – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupując czystek w torebkach, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to z jakiej uprawy oraz odmiany pochodzi ziele. Najlepiej, jeśli uprawa jest ekologiczna oraz polega kontrolą. Dzięki temu zyska się pewność, że kupuje się herbatę z wysokiej jakości czystka. Kolejną kwestią jest sprawdzenie, z jakiego kraju pochodzi czystek znajdujący się w torebkach. W Polsce najczęściej spotykamy się z rośliną importowaną z Grecji, Turcji lub Albanii. Najlepszą odmianą jest czystek grecki lub turecki. W ich przypadku susz robiony jest z samych liści, które zawierają najwięcej substancji prozdrowotnych dla człowieka. Czystek albański oprócz liści zawiera również bezwartościowe łodygi, przez co jest gorzkawy w smaku.

Czystek w torebkach – dawkowanie

Czystek w torebkach można zażywać w takich samych ilościach jak ten w formie suszu. Jest on bezpieczny dla osób w każdym wieku i w każdym stanie zdrowia organizmu. Aby móc mówić o skuteczności, kuracja czystkiem w torebkach musi być prowadzona przynajmniej przez miesiąc, a dziennie należy wypijać ok. 150 ml naparu. Jest to postawa, oczywiście nie ma przeciwwskazań do przyjmowania większych dawek herbaty. Czystek nie powinien wywoływać żadnych efektów ubocznych i niepożądanych dolegliwości. Jeśli takie się pojawią może to znaczące, że jest się uczulonym na tę roślinę i terapię należy przerwać.

[Głosów:18    Średnia:3.2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl