Press "Enter" to skip to content

Czystek na kaca

Naturalne sposoby na kaca mają taka sama skuteczność jak specyfiki, które można kupić w aptece, a dodatkowo nie zawierają szkodliwych i chemicznych substancji. Dzięki ziołom na kaca można pozbyć się bólu głowy, mięśni, mdłości, drżenia rąk czy światłowstrętu. Z domowych sposób na kaca najczęściej wykorzystywane jest picie soku z kiszonej kapusty, zjedzenie szparagów czy zakwasy buraczanego. Jednak to nie jedyne rozwiązanie. Coraz częściej mówi się, że kaca można zlikwidować stosują powszechnienie znane zioła. Zobacz czy czystek działa na kaca.

Zioła na kaca

Sposobów na kaca jest tyle, co osób. Jednak coraz większą popularność zyskują naturalne metody pozbywania się zatrucia alkoholowego. Do takich zalicza się ziołowe herbatki na kaca. Tworzy się je z takich roślin jak mięta, krwawnik, pokrzywa, brzoza czy czystek. Wynika to z tego, że wszystkie te zioła mają właściwości moczopędne, a przez co i oczyszczają organizm z toksyn. Najmocniejsze zioło w tym zestawieniu to czystek. Zawierający duże ilości polifenoli czystek uważany jest za roślinę, która ma największe właściwości oczyszczające. Szybko może pomoc pozbyć się nagromadzonych toksyn i metali ciężkich, uregulować układ trawienny, dodać energii oraz witalności. Tak duże właściwości wiążą się z tym, że czystek jest całkowicie bezpieczny. Stosować go może każda osoba bez względu na wiek czy stan zdrowia. Susz z czystka można również łączyć z innymi ziołami. W praktyce oznacza to, że czystek na kaca można zaparzyć z pokrzywą, która dodatkowo uzupełni niedobory witamin oraz substancji mineralnych, a także będzie wspierać metabolizm. Mieszkankę ziół można przygotować samodzielnie lub zakupić w sklepie zielarskim.

Jak przygotować herbatę z czystka na kaca?

Przygotowanie herbaty z czystka na kaca jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy 1 łyżeczkę ciętych liści rośliny zalać wrzątkiem i odstawić do zaparzenia na ok. 10 minut. Herbatę można pić w dowolnych ilościach, nie zawiera ona substancji szkodliwych przez co nie ma możliwości jej przedawkowania. Wskazana dawka to 2 razy dziennie. Dzięki temu będzie można pozbyć się uciążliwych dolegliwości związanych z kacem. Oprócz wykorzystania czystka do zaparzenia tradycyjnej herbaty roślinę tę można stosować do różnego rodzaju koktajli na zatrucie alkoholowe. Czystek na kaca sprawdza się w połączeniu z bananem, imbirem, solą, sodą, cytryną, szczypta soli i kefirem. Wszystkie składniki należy zblendować razem i na godzinę wstawić do lodówki. Mieszanka będzie pożywna i pozwoli na ukojenie kacowych dolegliwości.

[Głosów:22    Średnia:2.2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl