Press "Enter" to skip to content

Czystek na zęby

Czystek jest ziołem, które wykorzystuje się nie tylko w medycynie i kosmetyce, ale i w stomatologii estetycznej.  Od niedawna czystek znany jest jako skuteczny środek do wybielania zębów. Jego regularne stosowanie pozwala uzyskać bielszy odcień, a dodatkowo regularne płukanie jamy ustnej naparem z czystka zabija bakterie oraz wirusy, które się w niej znajdują. Są to kolejne właściwości czystka, o których warto wiedzieć i którym dobrze jest się przyjrzeć z bliska. Zobaczcie jak działa czystek na zęby.

Napar z czystka do jamy ustnej

Napar z czystka stosowany jest głównie do picia, jednak warto wiedzieć, że nie tylko w ten sposób można go wykorzystywać. Ostudzony może zastąpić drogie płyny do płukania jamy ustnej, w których najczęściej jako substancja antybakteryjna stosowany jest szkodliwy i toksyczny triklosan. W czystku takich substancji się nie znajdzie, a olejki eteryczne wykazujące działanie antybakteryjne są w 100% bezpieczne i naturalne. Bez przeszkód można więc naparem z czystka płukać jamę ustną, zapewniając jej odpowiednią florę bakteryjną. Z tej właściwości ziela mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Czystek na zęby – wybielające właściwości ziela czystka

Napary stosowane jako płyn do płukania jamy ustnej to nie jedyna właściwości czystka w zakresie zębów. Czystek działa również na nie wybielająco. Wynika to z tego, że roślina ta intensywnie działa na bakteryjny biofilm, który m.in. odpowiada za żółknięcie uzębienia. Czystek zwyczajnie rozpuszcza biofilm, dzięki czemu przy regularnym stosowaniu go zęby stają się bielsze. Aby skorzystać z wybielających właściwości czystka wystarczy płukać jamę ustną wystudzonym naparem, który przygotuje się do picia. Płukać usta należy regularnie, najlepiej 2 -3 razy dziennie.

Czystek na zęby – coś więcej z estetyka

Właściwości czystka sprawiają, że w przypadku jamy ustnej można zastosować go nie tylko w zakresie estetyki, ale również i przy leczeniu. Wodne napary z czystka sprawdzają się przy zapaleniach oraz infekcjach jamy ustnej, zębów czy dziąseł. W takich przypadkach zalecane jest stosowanie płukanek, które łagodzą ból oraz pozwolą się pozbyć wirusów i bakterii odpowiedzialnych za rozwój infekcji. Płukanki z czystka bardzo często wspierają leczenie dentystyczne czy farmakologiczne.

Czystek na zęby to kolejne zastosowanie tej rośliny. Pozwala na uzyskanie świeżego oddechu ładnych, białych zębów oraz zadbacie o jamę ustna, w której nie będzie bakterii, wirusów czy grzybów. Czystek jest więc tanim zamiennikiem dla drogeryjnych płynów do płukania jamy ustnej czy pasków wybielających zęby.

[Głosów:90    Średnia:2.8/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl