Press "Enter" to skip to content

Czystek przed snem

Problemy ze snem ma około 40% społeczeństwa. Przyczyn bezsenności jest bardzo dużo, jednak zazwyczaj problemy ze snem mają swoje podłoże w niewłaściwym trybie życia oraz złej diecie. Stres, śmieciowe jedzenie, zbyt dużo napojów słodzonych i gazowanych może powodować, że wieczorem przekładamy się z boku na bok. Jeśli bezsenność trwa długo, konieczna jest wizyta u lekarza i rozpoczęcie leczenia. Często jednak bezsenność można wyeliminować poprzez zmianę trybu życia i odżywiania. Jednym z popularniejszych i naturalnych sposób na bezsenność jest picie naparów ziołowych. Zobacz czy czystek przed snem jest dobrym pomysłem.

Zioła na sen

Zioła na spokojny sen są tymi z najpopularniejszych. Pozwalają nie męczyć się z zaśnięciem. Do tej pory najpopularniejsze napary sporządzało się z takich roślin jak ziele męczennicy, kozłek lekarski (waleriana) czy szyszki chmielu. Teraz wiele osób lekarstwa na bezsenność upatruje w czystku. Zioło to od kilku już lat jest niezwykle popularne. Jego liczne prozdrowotne właściwości sprawiają, że przez dużą część osób postrzegane jest jako remedium na wszystkie schorzenia i dolegliwości. Nie ma jednak żadnych obiektywnych badań mówiących o tym, że czystek przed snem pomaga w zasypianiu. Można jednak powiedzieć, że ogólnie wpływa on prozdrowotnie na organizm, wzmacniając jego odporności oraz poprawiając samopoczucie.

Czystek przed snem – czym można go pić?

Czystek jest ziołem bezpiecznym, które można pić bez przeszkód w każdym wieku i przy każdym stanie zdrowia organizmu. Herbatki z czystka podaje się nawet 3 miesięcznym niemowlętom. Spożywanie czystka nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych, a dawkowanie jest dowolne. Czystek bez obaw można pić przed snem, jedynym przeciwwskazaniem jest spożywanie go w nadmiernej ilości przed, po i w trakcie posiłków (może to hamować przyswajanie przez organizm magnezu).

Czystek przed snem – jak stosować?

Najpopularniejszą formą zażywania czystka są napary. Przygotowuje się je z suszu zalewanego wrzątkiem i parzonego przez kilka minut. Czystek można jednak zażywać i w innych formach. Osoby, które nie przepadają za ziołowym smakiem herbaty z czystka, mogą postawić na tabletki będące suplementami diety, krople czy spray z ekstraktu z czystka. Specyfiki te bez problemu można kupić w aptece, a ich ceny to wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Chociaż czystek nie jest typowym ziołem na sen, to i tak warto go pić ze względu na jego pozytywny wpływ na organizm. Ten zdrowszy będzie miał mniejsze problemy z zasypianiem.

[Głosów:44    Średnia:2.5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Czystek.info.pl